Міжнародна допомога: зброя Україні не постачається

08 Sep, 2014 | |

Представники США, Польщі, Норвегії та Італії заявили, що не постачатимуть Україні зброю.

Напередодні радник президента Юрій Луценко заявив, що саме з цими країнами, а також з Францією "досягнуті домовленості про військових радників і поставки сучасної зброї" на Уельському саміті НАТО минулого тижня.

На цьому саміті Петро Порошенко заявив, що з окремими країнами Альянсу "буде досягнуто домовленостей про військово-технічну співпрацю", уточнивши, що вона полягатиме в постачанні озброєння, зокрема, високоточної зброї.

Крім того, в НАТО пообіцяли надати Україні допомогу на 15 млн євро.

П’ять країн, з якими Київ досяг домовленостей про радників і постачання зброї, Юрій Луценко назвав у дописі на своєму Facebook у неділю вранці.
Вже до кінця дня чотири з названих ним країн спростували оприлюднену ним інформацію.

Пакет допомоги

"Ця новина не відповідає дійсності. Італія разом з іншими країнами ЄС та НАТО готує пакет нелетальної допомоги Україні – такої, як куленепробивні жилети та шоломи", - заявив чиновник італійського міністерства оборони.

Речник норвезького оборонного відомства Ларс Г’ємбле заявив, що тамтешні військові братимуть участь у двох військових навчаннях в Україні.
"На саміті НАТО були досягнуті домовленості про західних військових радників і поставки сучасної зброї з США, Франції, Італії, Польщі, Норвегії."
"Однак те, що ми постачаємо зброю в Україну, не відповідає дійсності", - додав він.

"Угоди про постачання сучасної зброї з Польщі до України на саміті НАТО не укладалося", - заявив речник польського міністерства оборони полковник Яцек Соньта.

У свою чергу, американський високопосадовець заявив на умовах анонімності, що "жодних пропозицій допомоги Україні летальною зброєю США не робили".

У Єлисейському палаці від коментарів на цю тему відмовилися, зазначає агенція.

Раніше генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявляв, що Альянс сам по собі не займається постачанням військового обладнання, однак це питання може вирішуватися на рівні двосторонніх домовленостей Києва з окремими країнами - його членами.

У ході саміту в Уельсі заступник глави Адміністрації президента Валерій Чалий відмовився конкретизувати досягнуті на цьому заході домовленості щодо постачання зброї, назвавши це питання "чутливим".
"Ви чули про високоточну зброю... Я думаю, що результати застосування цієї зброї скоро відчують... ті, хто зайшов з агресією на нашу територію", - зазначив він.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.