Європарламент: Росію пропонують відключити SWIFT

19 Sep, 2014 | |

Європарламент закликав країни Євросоюзу розглянути можливість вимкнути Росію з системи всесвітніх міжбанківських телекомунікацій SWIFT, йдеться у схваленій на пленарній сесії Європарламенту резолюції.

Раніше ЗМІ повідомляли про ймовірність блокування доступу Росії до SWIFT в рамках нового пакета санкцій Європи через події в Україні.

Однак Єврокомісія визнала таку міру надмірно радикальною.

Раніше колишній міністр фінансів Росії Олексій Кудрін заявляв, що відімкнення Росії від системи розрахунків SWIFT призведе до падіння ВВП країни на 5% за рік.
SWIFT (Співтовариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій) - міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів.
За день через мережу SWIFT проходять платіжні доручення на понад 6 трильйонів доларів, в ній беруть участь понад 10 тисяч фінансових організацій у 210 країнах.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?