США: Росія перешкоджає розширенню моніторингової місії ОБСЄ

23 Oct, 2014 | |

Росія перешкоджає розширенню моніторингової місії ОБСЄ на українсько-російському кордоні, заявив постійний представник Сполучених Штатів у організації Даніел Баєр.

"Попри численні прохання членів ОБСЄ і держав-партнерів, Російська Федерації продовжує блокувати відправлення спостерігачів на інші прикордонні контрольно-пропускні пункти окрім двох, на яких спостерігачі вже знаходяться", - йдеться у заяві американського представництва в ОБСЄ.

США та інші держави наполягають на тому, щоб моніторингова місія покривала й інші контрольно-пропускні пункти, а також мала змогу переміщуватися між ними.

Російські представники у ОБСЄ заявляють, що розширення місії потягне за собою значні затрати, при тому, що "ефективність її дуже сумнівна".

 

"Жодних ілюзій"

 

У середу Постійна рада ОБСЄ схвалили продовжити роботу моніторингової місії ОБСЄ на кордоні ще на місяць - до 23 листопада.

Російська сторона заявила, що згода на подовження роботи місії на її території - жест доброї волі, зазначивши, що Росія зі свого боку повністю контролює кордон.
"Ми були готові підтримати продовження на три місяці, але й згодні також і на те, щоб продовжити на один місяць. Це жест доброї волі. Росія запрошує спостерігачів туди і має повне право визначати, куди вони поїдуть і в якому складі", - заявив представник Росії в ОБСЄ Андрій Келін.

Представник США в ОБСЄ стверджує, що нинішня моніторингова місія на кордоні є недостатньою

Нині місія організації на кордоні складається із 16 спостерігачів і трьох осіб технічного персоналу і базується у місті Каменськ-Шахтинський у Ростовській області Росії. Місія моніторить рух через пропускні пункти "Гукове" і "Донецьк".

За словами представників США в ОБСЄ, ці два пункти складають тільки один кілометр із сотень, на які розтягнувся українсько-російський кордон. Крім того, робочі групи спостерігачів надто малі для такого обсягу роботи.

Раніше американський представник Деніел Баєр стверджував, що Україна не контролює близько 300 км українсько-російського кордону.
"На жаль, це перешкоджання - ще один втрачений шанс для Росії зіставити свої слова із діями і внести свій вклад у деескалацію ситуації, - заявив пан Баєр. - Жодних ілюзій: ця місія у нинішньому складі є недостатньою".

Американський дипломат укотре закликав Росію дотримуватися усіх зобов'язань за мінськими домовленостями, зокрема, вивести своїх військових і важке озброєння з України і сприяти звільненню усіх заручників.

Росія, зі свого боку, неодноразово заперечувала будь-яку причетність до конфлікту на сході України, визнаючи однак, що деякі росіяни вирушають туди як добровольці.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.