США: Росія перешкоджає розширенню моніторингової місії ОБСЄ
Росія перешкоджає розширенню моніторингової місії ОБСЄ на українсько-російському кордоні, заявив постійний представник Сполучених Штатів у організації Даніел Баєр.
"Попри численні прохання членів ОБСЄ і держав-партнерів, Російська Федерації продовжує блокувати відправлення спостерігачів на інші прикордонні контрольно-пропускні пункти окрім двох, на яких спостерігачі вже знаходяться", - йдеться у заяві американського представництва в ОБСЄ.
США та інші держави наполягають на тому, щоб моніторингова місія покривала й інші контрольно-пропускні пункти, а також мала змогу переміщуватися між ними.
Російські представники у ОБСЄ заявляють, що розширення місії потягне за собою значні затрати, при тому, що "ефективність її дуже сумнівна".
"Жодних ілюзій"
У середу Постійна рада ОБСЄ схвалили продовжити роботу моніторингової місії ОБСЄ на кордоні ще на місяць - до 23 листопада.
Російська сторона заявила, що згода на подовження роботи місії на її території - жест доброї волі, зазначивши, що Росія зі свого боку повністю контролює кордон.
"Ми були готові підтримати продовження на три місяці, але й згодні також і на те, щоб продовжити на один місяць. Це жест доброї волі. Росія запрошує спостерігачів туди і має повне право визначати, куди вони поїдуть і в якому складі", - заявив представник Росії в ОБСЄ Андрій Келін.
Представник США в ОБСЄ стверджує, що нинішня моніторингова місія на кордоні є недостатньою
Нині місія організації на кордоні складається із 16 спостерігачів і трьох осіб технічного персоналу і базується у місті Каменськ-Шахтинський у Ростовській області Росії. Місія моніторить рух через пропускні пункти "Гукове" і "Донецьк".
За словами представників США в ОБСЄ, ці два пункти складають тільки один кілометр із сотень, на які розтягнувся українсько-російський кордон. Крім того, робочі групи спостерігачів надто малі для такого обсягу роботи.
Раніше американський представник Деніел Баєр стверджував, що Україна не контролює близько 300 км українсько-російського кордону.
"На жаль, це перешкоджання - ще один втрачений шанс для Росії зіставити свої слова із діями і внести свій вклад у деескалацію ситуації, - заявив пан Баєр. - Жодних ілюзій: ця місія у нинішньому складі є недостатньою".
Американський дипломат укотре закликав Росію дотримуватися усіх зобов'язань за мінськими домовленостями, зокрема, вивести своїх військових і важке озброєння з України і сприяти звільненню усіх заручників.
Росія, зі свого боку, неодноразово заперечувала будь-яку причетність до конфлікту на сході України, визнаючи однак, що деякі росіяни вирушають туди як добровольці.
Допомога для України буде
Джон Кірбі
Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну
Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри
2013 рік – найбільш складний для Ірану
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND