Росія: справа Юкосу оскаржена, але не виграна Росією
Російська влада оскаржила рішення Міжнародного арбітражного трибуналу щодо виплатити компенсації в 50 мільярдів дол. США колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС.
Якби це рішення вступило в силу, Росія мала б виплатити всю суму до 15 січня 2015 року, після цього нараховували б відсотки.
Голова компанії Group Menatep Limited та колишній акціонер ЮКОСа Тім Осборн повідомив, що апеляцію подали за кілька годин до закінчення терміну, відведеного на оскарження.
За попередньою інформацією, російські юристи оскаржують підсудність позову Гаазькому трибуналу.
"Не знаю, наскільки може затягтися процес. Зазвичай це роки, а не пара тижнів," - цитує пана Осборна агенція "ИТАР-ТАСС".
Рішення Гаазького суду оприлюднили 28 липня. Суд визнав, що дії Росії щодо ЮКОСа можна розцінити як експропріацію інвестицій в порушення 45-ї статті Енергетичної хартії, яку Росія підписала в 1994 році, але не ратифікувала.
Колишні акціонери нафтової компанії подали три позови і вимагали від Москви виплат на загальну суму в 103 млрд доларів.
У 2006 році компанію ЮКОС визнали банкрутом, а її підприємства були продані на аукціонах. Всі найбільші активи дісталися "Роснефти".
Як заявляли позивачі, дії Росії привели до експропріації компанії в інтересах держави і державних організацій, а їхні інвестиції в ЮКОС були знищені.
За словами Тіма Осборна, якщо Росія не заплатить, у компанії є право вимагати арешту будь-якої комерційної власності Росії на території будь-якої з країн-учасниць Нью-йоркської конвенції з виконання міжнародних арбітражних рішень.
Міністерство фінансів Росії не погодилося з висновками інстанції і повідомило, що подасть скарги на рішення суду, зазначивши, що вона прямо суперечить висновками складів двох палат Європейського суду з прав людини.
Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.
Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.