Росія: справа Юкосу оскаржена, але не виграна Росією

12 Nov, 2014 | |

Російська влада оскаржила рішення Міжнародного арбітражного трибуналу щодо виплатити компенсації в 50 мільярдів дол. США колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС.

Якби це рішення вступило в силу, Росія мала б виплатити всю суму до 15 січня 2015 року, після цього нараховували б відсотки.

Голова компанії Group Menatep Limited та колишній акціонер ЮКОСа Тім Осборн повідомив, що апеляцію подали за кілька годин до закінчення терміну, відведеного на оскарження.

За попередньою інформацією, російські юристи оскаржують підсудність позову Гаазькому трибуналу.

"Не знаю, наскільки може затягтися процес. Зазвичай це роки, а не пара тижнів," - цитує пана Осборна агенція "ИТАР-ТАСС".

Рішення Гаазького суду оприлюднили 28 липня. Суд визнав, що дії Росії щодо ЮКОСа можна розцінити як експропріацію інвестицій в порушення 45-ї статті Енергетичної хартії, яку Росія підписала в 1994 році, але не ратифікувала.
Колишні акціонери нафтової компанії подали три позови і вимагали від Москви виплат на загальну суму в 103 млрд доларів.

У 2006 році компанію ЮКОС визнали банкрутом, а її підприємства були продані на аукціонах. Всі найбільші активи дісталися "Роснефти".

Як заявляли позивачі, дії Росії привели до експропріації компанії в інтересах держави і державних організацій, а їхні інвестиції в ЮКОС були знищені.
За словами Тіма Осборна, якщо Росія не заплатить, у компанії є право вимагати арешту будь-якої комерційної власності Росії на території будь-якої з країн-учасниць Нью-йоркської конвенції з виконання міжнародних арбітражних рішень.

Міністерство фінансів Росії не погодилося з висновками інстанції і повідомило, що подасть скарги на рішення суду, зазначивши, що вона прямо суперечить висновками складів двох палат Європейського суду з прав людини.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND