Росія: справа Юкосу оскаржена, але не виграна Росією
Російська влада оскаржила рішення Міжнародного арбітражного трибуналу щодо виплатити компенсації в 50 мільярдів дол. США колишнім акціонерам нафтової компанії ЮКОС.
Якби це рішення вступило в силу, Росія мала б виплатити всю суму до 15 січня 2015 року, після цього нараховували б відсотки.
Голова компанії Group Menatep Limited та колишній акціонер ЮКОСа Тім Осборн повідомив, що апеляцію подали за кілька годин до закінчення терміну, відведеного на оскарження.
За попередньою інформацією, російські юристи оскаржують підсудність позову Гаазькому трибуналу.
"Не знаю, наскільки може затягтися процес. Зазвичай це роки, а не пара тижнів," - цитує пана Осборна агенція "ИТАР-ТАСС".
Рішення Гаазького суду оприлюднили 28 липня. Суд визнав, що дії Росії щодо ЮКОСа можна розцінити як експропріацію інвестицій в порушення 45-ї статті Енергетичної хартії, яку Росія підписала в 1994 році, але не ратифікувала.
Колишні акціонери нафтової компанії подали три позови і вимагали від Москви виплат на загальну суму в 103 млрд доларів.
У 2006 році компанію ЮКОС визнали банкрутом, а її підприємства були продані на аукціонах. Всі найбільші активи дісталися "Роснефти".
Як заявляли позивачі, дії Росії привели до експропріації компанії в інтересах держави і державних організацій, а їхні інвестиції в ЮКОС були знищені.
За словами Тіма Осборна, якщо Росія не заплатить, у компанії є право вимагати арешту будь-якої комерційної власності Росії на території будь-якої з країн-учасниць Нью-йоркської конвенції з виконання міжнародних арбітражних рішень.
Міністерство фінансів Росії не погодилося з висновками інстанції і повідомило, що подасть скарги на рішення суду, зазначивши, що вона прямо суперечить висновками складів двох палат Європейського суду з прав людини.
Українська армія переможе
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі
Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.
Чи відходить Україна «на другий план»?
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.
Україна має чим захищатися
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.