Український інтерес в бюджеті Міненергетики США у 2013 році

29 Feb, 2012 | |

Наприкінці січня 2012 року Президент США завершив формування параметрів бюджету Міністерства енергетики США на наступний 2013 рік.

Президент США Барак ОБАМА ближчим часом має намір звернутися до Конгресу з проханням виділити Міністерству енергетики на його діяльність у наступному році 27,2 мільярда доларів США. Пріоритетами діяльності американського відомства в 2013 році стануть пошук та розробка інноваційних енергетичних технологій, створення робочих місць у так званій сфері чистої енергетики, а також забезпечення енергетичної безпеки Сполучених Штатів.    

Група Geostrategy, вивчивши бюджетні пропозиції Президента США для діяльності Міністерства енергетики у 2013 році, зробила їх наступну класифікацію:

•    здійснення заходів з метою популяризації серед американських родин, які живуть у приватних будинках, сонячних батарей;
•    продовжити реалізацію кроків, спрямованих на зменшення до 2025 року на 1/3 обсягів споживання в США нафти та нафтопродуктів;
•    підтримувати розробку та впровадження революційних технологій в сфері енергетики, здатних знизити експорт Сполученими Штатами енергоносіїв, особливо з нестабільних з політичної та військової точок зору регіонів;
•    забезпечення безпеки у ядерній сфері, подальший інноваційний розвиток ядерної енергетики.

Які ж кошти, у разі затвердження Сенатом США внесених Бараком ОБАМОЮ бюджетних пропозицій, будуть спрямовані на досягнення цих цілей? Приблизно картина може виглядати наступним чином:

•    60 мільйонів доларів на розробку технологічно нових сховищ для енергоресурсів;
•    770 мільйонів доларів на розробку перших малих модульних реакторів та розвиток інших ядерних технологій;
•    2,5 мільярда доларів на підтримку програм з нерозповсюдження ядерної зброї та технологій, що є частиною чотирьохрічної програми Президента США із забезпечення безпеки зберігання, транспортування та передачі ядерних матеріалів у глобальному вимірі;
•    11.5 мільярда доларів на захист американських громадян шляхом підтримки існуючого ядерного потенціалу США, зниження ядерних загроз у все більш нестабільних регіонах світу, забезпечення Військово-морського флоту США силових ядерних установок.

Що може зацікавити Україну у проекті бюджету Міністерства енергетики США на 2013 рік?

На сьогодні між Україною та Сполученими Штатами продовжується співпраця у ядерній сфері. Мова йде про вивезення з українських науково-дослідницьких інститутів високозбагачуваного урану, про що було заявлено Президентом України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ під час візиту у квітні 2010 року до США.
Враховуючи значні фінансові асигнування, які можуть бути затверджені Конгресом на діяльність Міністерства енергетики США у 2013 році в ядерній сфері, Уряду України доцільно провести консультації з американською стороною з метою обговорення можливої участі української сторони в наступних проектах:

•    зі зниження глобальних ядерних загроз;
•    з розвитку передових ядерних технологій;
•    з технологічного вдосконалення місць по зберіганню відпрацьованого ядерного палива.

У разі переобрання Барака ОБАМИ наприкінці 2012 року на посаду Президента американська Адміністрація буде і надалі розглядати ці питання як найбільш пріоритетні, виділяючи на їх вирішення значні фінансові ресурси.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.