Український інтерес в бюджеті Міненергетики США у 2013 році

29 Feb, 2012 | |

Наприкінці січня 2012 року Президент США завершив формування параметрів бюджету Міністерства енергетики США на наступний 2013 рік.

Президент США Барак ОБАМА ближчим часом має намір звернутися до Конгресу з проханням виділити Міністерству енергетики на його діяльність у наступному році 27,2 мільярда доларів США. Пріоритетами діяльності американського відомства в 2013 році стануть пошук та розробка інноваційних енергетичних технологій, створення робочих місць у так званій сфері чистої енергетики, а також забезпечення енергетичної безпеки Сполучених Штатів.    

Група Geostrategy, вивчивши бюджетні пропозиції Президента США для діяльності Міністерства енергетики у 2013 році, зробила їх наступну класифікацію:

•    здійснення заходів з метою популяризації серед американських родин, які живуть у приватних будинках, сонячних батарей;
•    продовжити реалізацію кроків, спрямованих на зменшення до 2025 року на 1/3 обсягів споживання в США нафти та нафтопродуктів;
•    підтримувати розробку та впровадження революційних технологій в сфері енергетики, здатних знизити експорт Сполученими Штатами енергоносіїв, особливо з нестабільних з політичної та військової точок зору регіонів;
•    забезпечення безпеки у ядерній сфері, подальший інноваційний розвиток ядерної енергетики.

Які ж кошти, у разі затвердження Сенатом США внесених Бараком ОБАМОЮ бюджетних пропозицій, будуть спрямовані на досягнення цих цілей? Приблизно картина може виглядати наступним чином:

•    60 мільйонів доларів на розробку технологічно нових сховищ для енергоресурсів;
•    770 мільйонів доларів на розробку перших малих модульних реакторів та розвиток інших ядерних технологій;
•    2,5 мільярда доларів на підтримку програм з нерозповсюдження ядерної зброї та технологій, що є частиною чотирьохрічної програми Президента США із забезпечення безпеки зберігання, транспортування та передачі ядерних матеріалів у глобальному вимірі;
•    11.5 мільярда доларів на захист американських громадян шляхом підтримки існуючого ядерного потенціалу США, зниження ядерних загроз у все більш нестабільних регіонах світу, забезпечення Військово-морського флоту США силових ядерних установок.

Що може зацікавити Україну у проекті бюджету Міністерства енергетики США на 2013 рік?

На сьогодні між Україною та Сполученими Штатами продовжується співпраця у ядерній сфері. Мова йде про вивезення з українських науково-дослідницьких інститутів високозбагачуваного урану, про що було заявлено Президентом України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ під час візиту у квітні 2010 року до США.
Враховуючи значні фінансові асигнування, які можуть бути затверджені Конгресом на діяльність Міністерства енергетики США у 2013 році в ядерній сфері, Уряду України доцільно провести консультації з американською стороною з метою обговорення можливої участі української сторони в наступних проектах:

•    зі зниження глобальних ядерних загроз;
•    з розвитку передових ядерних технологій;
•    з технологічного вдосконалення місць по зберіганню відпрацьованого ядерного палива.

У разі переобрання Барака ОБАМИ наприкінці 2012 року на посаду Президента американська Адміністрація буде і надалі розглядати ці питання як найбільш пріоритетні, виділяючи на їх вирішення значні фінансові ресурси.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.