Швейцарія: курс національної валюти зростає

15 Jan, 2015 | |

Швейцарський франк на торгах виріс на 30% після того, як центральний банк країни зняв обмеження щодо курсу до євро.

Швейцарський національний банк зняв верхню межу курсу франка до євро, яку ввели у вересні 2011 року через загрози економіці.

Також регулятор змінив ключову процентну ставку з -0,25% до -0,75% - відтак інвестори платитимуть більше за свої вклади.

Після такого кроку, курс швейцарського франку до євро змінився від 1,20 до 0,8052.
Ранкові торги закрились на позначці 1,05 франка за євро.

Швейцарські акції впали приблизно на 6%. На фондових ринках по всій Європі інвестори скуповували такі активи "тихої гавані", як золото та німецькі облігації.
Акції виробника годинників Swatch упали у ціні на 15%. Гендиректор компанії Нік Хайєк назвав рішення центрального банку "цунамі" для економіки Швейцарії.
Валютні резерви Центрального банку Швейцарії зросли більш ніж удвічі, відтоді як у 2011 році регулятор встановив мінімальний курс у 1,20 франка за євро.

Однак утримувати франк на цьому рівні стало дуже дорого. Регулятор продавав свою валюту і скуповував євро, фунти стерлінгів, американські та канадські долари та єни, зазвичай у формі державних облігацій.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи