Швейцарія: курс національної валюти зростає

15 Jan, 2015 | |

Швейцарський франк на торгах виріс на 30% після того, як центральний банк країни зняв обмеження щодо курсу до євро.

Швейцарський національний банк зняв верхню межу курсу франка до євро, яку ввели у вересні 2011 року через загрози економіці.

Також регулятор змінив ключову процентну ставку з -0,25% до -0,75% - відтак інвестори платитимуть більше за свої вклади.

Після такого кроку, курс швейцарського франку до євро змінився від 1,20 до 0,8052.
Ранкові торги закрились на позначці 1,05 франка за євро.

Швейцарські акції впали приблизно на 6%. На фондових ринках по всій Європі інвестори скуповували такі активи "тихої гавані", як золото та німецькі облігації.
Акції виробника годинників Swatch упали у ціні на 15%. Гендиректор компанії Нік Хайєк назвав рішення центрального банку "цунамі" для економіки Швейцарії.
Валютні резерви Центрального банку Швейцарії зросли більш ніж удвічі, відтоді як у 2011 році регулятор встановив мінімальний курс у 1,20 франка за євро.

Однак утримувати франк на цьому рівні стало дуже дорого. Регулятор продавав свою валюту і скуповував євро, фунти стерлінгів, американські та канадські долари та єни, зазвичай у формі державних облігацій.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

План з 5 пунктів відновлення економіки України

Пенні Пріцкер
Пенні Пріцкер
Спеціальний представник США з питань економічного відновлення України

1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.