Швейцарія: курс національної валюти зростає

15 Jan, 2015 | |

Швейцарський франк на торгах виріс на 30% після того, як центральний банк країни зняв обмеження щодо курсу до євро.

Швейцарський національний банк зняв верхню межу курсу франка до євро, яку ввели у вересні 2011 року через загрози економіці.

Також регулятор змінив ключову процентну ставку з -0,25% до -0,75% - відтак інвестори платитимуть більше за свої вклади.

Після такого кроку, курс швейцарського франку до євро змінився від 1,20 до 0,8052.
Ранкові торги закрились на позначці 1,05 франка за євро.

Швейцарські акції впали приблизно на 6%. На фондових ринках по всій Європі інвестори скуповували такі активи "тихої гавані", як золото та німецькі облігації.
Акції виробника годинників Swatch упали у ціні на 15%. Гендиректор компанії Нік Хайєк назвав рішення центрального банку "цунамі" для економіки Швейцарії.
Валютні резерви Центрального банку Швейцарії зросли більш ніж удвічі, відтоді як у 2011 році регулятор встановив мінімальний курс у 1,20 франка за євро.

Однак утримувати франк на цьому рівні стало дуже дорого. Регулятор продавав свою валюту і скуповував євро, фунти стерлінгів, американські та канадські долари та єни, зазвичай у формі державних облігацій.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?