Греція: лідирує ліворадикальна партія

26 Jan, 2015 | |

Лідер ліворадикальної партії "Сіріза" у Греції Алексіс Ціпрас пообіцяв покласти край "п'яти рокам приниження й страждань" країни після перемоги його партії на загальних виборах.

На голосуванні у неділю партія "Сіріза" здобула близько 36% голосів.

За результатами підрахунку майже усіх бюлетенів, партія отримує у новому грецькому парламенті майже половину місць - 149 із 300, тобто всього на два менше, ніж потрібно для абсолютної більшості.

"Сіріза" випередила правоцентристську "Нову Демократію", що здобула близько 28% підтримки, та праворадикальну "Золотий світанок", що, за останніми даними, посіла третє місце на голосуванні.

Нинішній прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас уже визнав поразку і привітав лідера "Сірізи" із перемогою на виборах.

Партія "Сіріза" виступає проти режиму жорсткої економії, який впровадили кілька років тому в обмін на допомогу від міжнародних кредиторів.

Лідер партії пан Ціпрас під оплески прихильників знову обіцяв переглянути умови цієї допомоги.

"Греція залишає позаду катастрофічну жорстку економію, вона залишає позаду страх і автократію, вона залишає позаду п'ять років приниження і болю, - заявив він у своєму виступі пізно в неділю. - Трійка (міжнародних кредиторів) для Греції відійшла в минуле".

Алексіс Ціпрас пообіцяв списати половину грецького боргу, водночас заявивши, що готовий обговорювати "життєздатне рішення" та хоче, аби його країна залишилася у Єврозоні.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи