Україна: процес реструктуризації боргу буде складним

16 Mar, 2015 | |

Найбільший кредитор України сформував блок та винайняв радників, аби підготуватись до важких перемовин з Києвом після того, як уражена країна минулого тижня висунула пропозиції щодо значної реструктуризації боргу у 17 млрд доларів.

Групу очолює Франклін Темплтон, який акумулював українських боргів на 7 млрд доларів, при чому більшість з них - до революції 2014 року та війни на сході країни.

Перемовини обіцяють бути агресивними. Людина близька до переговорів повідомила, що група кредиторів не визнає просте зменшення боргу, вважаючи запропоноване зменшення завеликим.

Росія також повідомляла, що не хоче реструктуризації тримільярдного боргу України. Це гроші, отримані ще урядом часів екс-президента Віктора Януковича.
Якщо Росія не погодиться на реструктуризацію, Україна буде змушена просити більше скорочення боргу в інших інвесторів. Група кредиторів вже розпочала вивчення сценарію, коли Росія не визнає реструктуризацію боргу.

МВФ у своєму звіті зазначав, що це великий ризик для успіху його нової програми в Україні.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.