Франція, США, Росія: Макрон домовився про зустріч лідерів в Парижі

21 Feb, 2022

Президент США Джо Байден і його російський колега Володимир Путін «в принципі» домовилися провести двосторонній саміт з наступною зустріччю з усіма зацікавленими сторонами щодо безпекової ситуації в Європі після того, як обидва лідери розмовляли з президентом Франції Еммануелем Макроном у неділю.

Але зустріч «можна провести лише за умови, що Росія не вторгнеться в Україну», – йдеться в повідомленні.

Іран, Катар: відносини поглиблюються

21 Feb, 2022

Президент Ірану Ебрагім Раїсі прибув до Катару для проведення переговорів на високому рівні з еміром Тамімом бін Хамадом аль-Тані та для участі у Форумі країн-експортерів газу (GECF)

Раїсі супроводжують кілька міністрів. Як очікується, під час свого дводенного візиту буде підписано кілька угод, спрямованих на посилення двосторонніх зв'язків.

Україна, Росія: Вашингтон не бачить відведення військ

17 Feb, 2022

Твердження Росії про відведення військ від кордону України є "фальшивим", сказав високопоставлений представник США. За його словами, в останні дні на кордон прибули додаткові 7 тисяч військовослужбовців.

Було заявлено, що Росія може почати використовувати "фальшивий" привід для вторгнення в Україну "в будь-який момент".

"Росія має здійснити реальні кроки назустріч деескалації", погодились американський президент Джо Байден та канцлер Німеччини Олаф Шольц під час телефонного дзвінка в середу, згідно з німецьким викладом розмови.

Катар не зможе врятувати Європу

16 Feb, 2022

Адміністрація президента США Джо Байдена вела перемовини з великими виробниками, у тому числі з Катаром, про можливість поставок більше газу до Європи, якщо вторгнення Росії в Україну перерве потік газу на континент.

Але малоймовірно, що Катар зможе в односторонньому порядку збільшити поставки зрідженого природного газу до Європи, оскільки більша частина його продукції зосереджена на довгострокових контрактах в Азії.

На Катар припадає приблизно п’ята частина світових поставок СПГ, але країна Перської затоки вже виробляє його на повну потужність.

США, Росія: результати чергових переговорів

13 Feb, 2022

Президенти США та Росії поговорили втретє від початку цієї зими. Розмова відбулася на тлі повідомлень Білого дому про те, що вторгнення Росії в Україну може статися у будь-який момент. В Кремлі називають ці прогнози "істерією".

Результати зустрічі свідчать - сторони налаштовані продовжувати перемовини. Розмова тривала понад годину.

Президент Байден поговорив з президентом Путіним щодо "ескалації РФ військової напруги на кордонах України".

ЄС, Росія: чутливі газові питання

11 Feb, 2022

Євросоюзу варто припинити звинувачувати Росію в енергетичній кризі в Європі та слід купувати дешевий газ щоліта, щоб не змагатися з Азією за дорогий скраплений природний газ (СПГ) взимку, заявив керівник оператора газової інфраструктури Італії, Snam, Марко Альвера.

Тоді як у січні цього року в Міжнародній енергетичній агенції визнали, що за газовою кризою в Європі стоїть Росія.

Голова агенції Фаті Біроль тоді сказав, що Росія притримує щонайменше третину запасів газу, які могла би транспортувати до Європи.

Tags: газ

Франція: Президент Еммануель Макрон прямує до Москви

07 Feb, 2022

Президент Франції Еммануель Макрон  прямує до Москви де має намір провести переговори, щоб допомогти деескалації напруженої ситуації навколо України.

Макрон, який має зустрітися в Кремлі з президентом Росії Володимиром Путіним перед візитом в Україну у вівторок. Він заявив минулого тижня, що його пріоритетом є «діалог з Росією та деескалація».

НАТО: направить більше кораблів і літаків у Східніу Європу admin 24 Jan, 2022

Союзники НАТО переводять сили в режим очікування та відправляють додаткові кораблі та винищувачі до розгортання НАТО у Східній Європі, посилюючи стримування та оборону союзників, оскільки Росія продовжує нарощувати війська біля України.

Протягом останніх днів ряд членів Альянсу зробили оголошення щодо поточних або майбутніх розгортань.

НАТОУкраїна

Казахстан: затримання тривають

10 Jan, 2022

За участь у заворушеннях у Казахстані затримали вже 7939 людей.

У понеділок відбувається позачерговий онлайн-саміт Організації договору про колективну безпеку, куди, окрім Казахстану, входять Росія, Киргизстан, Таджикистан, Вірменія та Білорусь. Усі ці країни направили до Казахстану своїх військових в складі миротворчого контингенту для участі в "контртерористичній операції".

На саміті президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що під час заворушень в країні намагалися здійснити держпереворот.

Туреччина: інфляція досягла рекордного рівня

03 Jan, 2022

Річний рівень інфляції в Туреччині досяг найвищого рівня з 2002 року в грудні, при цьому країна продовжує боротися з валютною кризою. 

Дані, оприлюднені Управлінням національної статистики Туреччини, показали, що минулого місяця інфляція зросла до 36,1% з 21,3% у листопаді. 

Високий рівень інфляції означає, що ціни на товари також зросли, а найбідніші в турецькому суспільстві не можуть дозволити собі основні речі. 

Цей показник є найвищим з 2002 року, коли інфляція досягла 33,45 відсотка до того, як до влади прийшла партія президента Реджепа Тайіпа Ердогана.