Канада: поставка зброї Україні

27 Nov, 2023

За результатами проведення 24 листопада 2023 року саміту Канада – Європейський Союз повідомлено про передачу Україні більше 11 тис штурмових гвинтівок та 9 млн набоїв до них. Поставка цієї зброї здійснюватиметься в рамках пакету військової допомоги у 500 млн кан дол, оголошеного під час візиту Премєр-міністра Канади Джастіна ТРЮДО в Україну в червні 2023 року.

Починаючи з 24 лютого 2022 року, Канада надала Україні більше 8 млрд кан дол допомоги, що включає військову, фінансову та гуманітарну допомогу.

Сукупний обсяг гуманітарної допомоги складає близько 1 млрд кан дол.

Японія: почався самміт G7

26 May, 2016

В Японії сьогодні, 26 травня, стартує триденний саміт країн Великої сімки - США, Великобританії, Канади, Франції, Німеччини, Італії та Японії. Лідери країн-членів G7 будуть вести переговори на острові Хонсю в національному парку Ісе-Сіма.

Російська Федерація вже третій рік не запрошується для участі в саміті у зв'язку з анексією Криму та військовою агресією в Донбасі. У 2014-му році в Бельгії і в 2015-му в Німеччині Москву не запрошували на зустрічі Великої сімки.

У червні 2015 року президент Європейської ради Дональд Туск заявляв, що Росію не будуть запрошувати до участі в самітах G7 до тих пір, поки вона не припинить свою агресію.

Канада: вибори можуть призвести до зміни уряду

19 Oct, 2015

Сьогодні, у понеділок в Канаді почнуться загальні вибори. Вся увага прикута до того, чи зможе опозиція покласти край десятиліттю правління консерваторів на чолі з прем'єр-міністром Стівеном Харпером.

Останнє опитування, проведене в суботу, показало, що Ліберальна партія, яка обіцяє прийняти більше біженців, лідирує з перевагою в 5 пунктів.

Вибори були скликані після того, як у серпні Харпер розпустив нижню палату. Це будуть перші загальні вибори в Канаді за 4 роки. Харпер прийшов до влади в 2006 році.

Питання про те, чи повинна Канада прийняти більше мігрантів, став ключовим після смерті сирійського хлопчика, чиє тіло було викинуто хвилями на узбережжі Туреччини у вересні цього року. За повідомленнями, сім'я цього хлопчика прямувала до Канади.

Российская нефть оказалась под прицелом США

Russian oil in under the threat
19 May, 2014

In 2013 the United States achieved stunning results in oil productions: this country produced about 7.5 million barrels of oil per day, which was highest index since 1989. If you look closely at the statistics on the United State’s oil production over the past few years, it becomes evident that every year this country increases almost on 15 % in the volume of its own production. It changes the world oil market dramatically.

Чи витіснить канадська кукурудза українську?

На світовому ринку кукурудзи стає тісно
26 Nov, 2012

Три потужні канадські сільськогосподарські провінції – Альберта, Саскечевань та Манітоба – які є важливою частиною світового пшеничного поясу, почали активно нарощувати обсяги вирощування кукурудзи. Такі дії фермерів та Уряду Канади вже у перспективі 5-10 років можуть суттєво вплинути на ситуацію на світовому ринку зернових, де Україна вже знайшла своє місце.

Канада, Китай: досягнуто угоду про будівництво нафтопроводу

30 Oct, 2012

Канадська компанія TransCanada Corp. та компанія Phoenix Energy Holdings Ltd. Яка є підрозділом китайської компанії PetroChina Co. Ltd. досягли домовленості про будівництво нафтопроводу, через який транспортуватиметься нафта з канадської провінції Альберта.

 

Пропускна спроможність нафтопроводу – 900 тисяч барелів нафти в день.
Термін завершення будівництва нафтопроводу – 2017 рік.

 

 

Загалом, співпраця у сфері енергетики по лінії Китай – Канада має велику інтенсивність, навіть більшу, ніж співпраця по лінії США – Китай.