США: військово-повітряні сили запустили ракету-носій Atlas V

26 May, 2020

Ракета стартувала з бази ВПС США на мисі Канаверал. Раніше запуск відклали на добу через погану погоду.

Космоплан, також відомий як Орбітальна випробувальна машина (OTV), виведе на орбіту супутник і випробує в космосі технологію перетворення сонячної енергії. Це вже шоста місія цього орбітального безпілотного літака.

«В пам'ять про жертви Covid-19 і на честь всіх, хто перебуває на головному фронті боротьби з пандемією. Америка є сильною», - такий напис містився на обтічнику ракети.

Tags: СШАкосмос

SpaceX: вдруге запущено надважку ракету Falcon Heavy, на орбіту виведено супутник зв'язку ArabSat

12 Apr, 2019

Американська космічна компанія SpaceX в ніч на 12 квітня здійснила успішний запуск ракети-носія надважкого класу Falcon Heavy, яка вивела на орбіту телекомунікаційний супутник ArabSat 6A на замовлення супутникового оператора ArabSat (Саудівська Аравія). Цей політ став другим для Falcon Heavy і першим комерційним - попередній запуск ракети був випробувальним.

Супутник, маса якого становить 6 тонн, повинен буде забезпечити телевізійний та радіосигнали, а також доступ в інтернет і супутниковий зв'язок для клієнтів ArabSat на Близькому Сході, в Африці та Європі.

США: компанія SpaceX вперше здійснила посадку ракети-носія Falcon 9 на платформу в Атлантичному океані

11 Apr, 2016

8 квiтня приватна американська космічна компанія SpaceX вперше здійснила посадку ракети-носія Falcon 9 на спеціальну платформу в Атлантичному океані.
Нижня ступінь ракети Falcon 9 успішно приземлилася після того, як вивела на навколоземну орбіту транспортний корабель Dragon з вантажем води, продовольства і наукових приладів для Міжнародної комічної станції.

Раніше чотири аналогічні спроби закінчувалися невдачею.
За словами засновника компанії Ілона Маска вартість пального для польоту обходиться в 300 тисяч доларів, а будівництво самої ракети-носія - в 60 мільйонів. Отже, повторне використання ракет-носіїв зможе зменшити вартість космічних програм та відправлення вантажів у космос, що стане економічним проривом у космічній галузі.

Tags: СШАкосмос

Казахстан, Росія: з космодрому Байконур відбувся запуск "Прогрес М-28М"

03 Jul, 2015

Безпілотна ракета-носій "Союз-У" із вантажним кораблем "Прогрес М-28М" у п'ятницю стартувала до Міжнародної космічної станції із космодрому Байконур у Казахстані.

Запуск ракети відбувся без будь-яких казусів. Дві попередні спроби запустити до МКС космічний корабель "Прогрес М-28М" зазнали невдачі.

Корабель доставить на МКС майже дві з половиною тонни вантажу. Це харчі, паливо, вода та кисень для команди космічної станції.

Наразі корабель уже вийшов на орбіту. Його стикування зі станцією очікується протягом двох діб.

Россия: «Протон-М» со спутником связи сгорел после старта

16 May, 2014

Для расследования аварии ракеты-носителя «Протон-М», которая при запуске в пятницу отклонилась от расчетной орбиты и не смогла вывести в космос самый мощный отечественный спутник связи, создана специальная комиссия. Официальной информации о случившемся немного. По данным источников в космической отрасли, ракета-носитель вместе со спутником сгорели над Тихим океаном