Казахстан, Китай: пішов перший газ
16 жовтня вперше природний газ з Казахстану почали транспортувати до Китаю на відстань близько трьох тисяч кілометрів. На шляху трубопроводу побудовано більше 10 найпотужніших компресорних станцій.
Згідно з договором купівлі-продажу, який підписали АТ «КазТрансГаз» і компанія «PetroChina International Company Limited», протягом року в Піднебесну буде експортовано 5 млрд. кубометрів казахстанського газу. Ресурсною базою слугуватимуть родовища на заході Казахстану, в тому числі Кашаган, також буде використано запаси підземних газосховищ. Місцем прийому газу китайською стороною визначено прикордонний пункт «Хоргос».
«Історично казахстанський газ поставлявся в Європу через Російську Федерацію і дуже важливо, що зараз у Казахстану з'явилася альтернатива» про це на церемонії пуску заявив Міністр енергетики Республіки Казахстан Канат Бозумбаев. «Ми маємо технічну можливість і пропускну здатність газопроводів, щоб поставляти і 10 мільярдів кубометрів. І це стало початком нової віхи розвитку вітчизняної газової галузі» додав він.
На сьогодні Казахстанська газова галузь є однією з найсучасніших і технічно оснащених в Центрально-Азіатському регіоні.
Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса
Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.
Українська армія переможе
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі
Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?