США, Росія: домовленості щодо Сирії поки не досягнуто

23 Sep, 2016 | |

 Держсекретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров не змогли домовитися про відновлення перемир'я у Сирії.
"Ми не можемо вийти і сказати всьому світу, що ми домовилися, якщо це не так", - цитує Джона Керрі Associated Press.

Участь у зустрічі також брали високопоставлені дипломати з ЄС і з Близького Сходу.

Спецпредставник ООН по Сирії Стафан де Містура описав переговори, які відбулися в Нью-Йорку, як "довгі, болісні і невтішні". За його словами, найближчі години і дні будуть критично важливими для мирного процесу.

Джон Керрі відзначив, що для відновлення довіри необхідно, щоб ті, хто продовжує бойові дії з залученням авіації, перестали це робити.
Водночас Сергій Лавров заявив, що опозиція також повинна припинити воювати. Він додав, що консультації по Сирії будуть тривати, адже "деталі треба доопрацювати".

Перемир'я, про яке домовилися Сергій Лавров і Джон Керрі 9 вересня, було порушене після кількох інцидентів, в ході яких спочатку авіація міжнародної коаліції завдала удару по позиціях проурядових сирійських військ, а потім була знищена колона з гуманітарною допомогою, що прямувала до повстанців у Алеппо.

США звинувачує в знищенні автоколони Москву і Дамаск. Росія наполягає на непричетності до інциденту і ставить під сумнів сам факт авіаудару.
Тим часом, поки йшли переговори, сирійська армія оголосила про швидкий початок нового наступу на зайняті повстанцями райони Алеппо.

Представники урядових сил закликали цивільних триматися подалі від позицій, які утримують загони повстанців.
Представники сирійської армії не сказали, яка саме небезпека загрожує: чи будуть це тільки удари з повітря, або ж урядові війська знову спробують наземний наступ.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи