США, Росія: обрано не шлях співпраці, а шлях протистояння

18 Jan, 2017 | |

Голова Пентагону Ештон Картер, який залишає свій пост, заявив, що поведінка Росії обмежує співпрацю Москви і Вашингтона, але США повинні продовжувати шукати варіанти взаємодії.
"Я бачу сфери, де ми можемо співпрацювати, але їх стає дедалі менше. Це стратегія, яку вибрала Росія", - сказав пан Картер в інтерв'ю Bloomberg.
За його словами, сфери взаємодії двох країн скорочувалися поступово протягом останніх 10 років.
Голова Пентагону зазначив, що Росія і США як і раніше є солідарними щодо стримування ядерних програм Північної Кореї та Ірану, а також щодо ситуації на Балканах.
Втім, у боротьбі із угрупуванням "Ісламська держава" у Сирії співпрацювати не вийшло, зазначив він.
"Однак якщо уряд Росії визначає свої інтереси не лише як протилежні США - до чого ми звикли, але навмисно протистоїть, то буде дуже складно піти назустріч такій мотивації, а це - головний виклик майбутнього", - сказав пан Картер.
Останнім часом колишній президент США Барак Обама і представники його адміністрації роблять дуже різкі заяви щодо Росії і особисто Володимира Путіна, на відміну від обраного президента США Дональда Трампа, який зайняв більш мирну позицію.
Протягом виборчої кампанії пан Трамп говорив, що порозуміється із паном Путіним і зможе почати більш конструктивну взаємодію із Росією, аніж адміністрація президента Обами.
На першій великій прес-конференції 11 січня пан Трамп зауважив: "Якщо Путіну подобається Дональд Трамп, я вважаю, що це актив, а не зобов'язання, оскільки у нас жахливі відносини з Росією".
Обраний президент США також зазначив, що не знає "чи вдасться порозумітися із Володимиром Путіним".
"Я сподіваюся, я зможу. Але є велика ймовірність, що не зможу", - додав пан Трамп.
Коментуючи ці заяви, прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков зазначив, що пан Путін і пан Трамп зможуть знайти спільну мову, якщо між ними буде взаємоповага.
"У Москві сподіваються, що наші президенти порозуміються. Принаймні, пан Трамп говорив про готовність вести діалог", - зазначив пан Пєсков.
Водночас екс-глава ExxonMobil Рекс Тіллерсон, якого висунули на пост держсекретаря США, на слуханнях у сенаті заявив, що Росія становить небезпеку, ігнорує інтереси США і захопила Крим.
Проте, пан Тіллерсон, якого називають "другом Путіна", закликав співпрацювати з Москвою.
Кілька днів тому Дональд Трамп в інтерв'ю британській газеті Times сказав, що готовий запропонувати президенту Росії Володимиру Путіну зняти санкції в обмін на скорочення ядерних арсеналів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.