Грузія: тристороння зустріч президентів Азербайджану, Туреччини та Грузії.

06 May, 2014 | |

У вівторок в Тбілісі відбулася тристороння зустріч президентів Азербайджану, Туреччини та Грузії Ільхама Алієва, Абдулли Гюля і Георгія Маргвелашвілі.

На зустрічі було висловлено задоволення успішною співпрацею між країнами, було доведено до уваги, що Тбіліський саміт зробить внесок у подальше розширення відносин.

Була підкреслена важливість здійснюваних між Азербайджаном , Туреччиною та Грузією глобальних проектів з точки зору розвитку регіону.

 

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі

Якомога більше країн повинні бути підключені до регіональних проектів, що забезпечить стабільність в регіоні.

"Ми маємо намір розширити ареал включеності в регіональні проекти все нових країн, бо їх включеність і стане гарантією стабільності в Каспійсько -Чорноморському та Середземноморському регіонах", - сказав Маргвелашвілі.

Президент Грузії подякував за співпрацю президентів Азербайджану і Туреччини, які завжди "були партнерами Грузії" і з якими спільно здійснювали великі проекти, які ставлять в основу економічний розвиток і добробут народів не тільки трьох країн, але і "мільйонів людей, які живуть за межами наших країн".

"Ми розширюємо нашу співпрацю на країни Європи та Азії, щоб якомога більше країн могли використовувати те благо, яке приносить наша тісна співпраця ", - заявив Маргвелашвілі.

 

Президент Туреччини Абдулла Гюль

Між Туреччиною , Азербайджаном та Грузією існує багатовекторне співробітництво.

Абдулла Гюль нагадав, що президенти зустрічалися в 2007 році на церемонії закладки фундаменту частини залізничного проекту Баку- Тбілісі- Карс, що проходить по території Грузії.

"Поряд з зустрічами на рівні президентів, регулярно проводяться і зустрічі глав МЗС", - сказав він.

Президент Туреччини додав, що в ході сьогоднішніх зустрічей будуть обговорені проекти Баку- Тбілісі- Карс, Баку- Тбілісі- Джейхан, Баку- Тбілісі- Ерзурум і TANAP.

За його словами, Азербайджан, Грузія і Туреччина реалізували безліч регіональних та міжнародних проектів. Вклад трьох країн у збереження миру і стабільності в регіоні схвалюється усіма.

Абдулла Гюль висловив сподівання на продовження подібних зустрічей на рівні президентів, які є прикладом співпраці і братерства між трьома країнами в багатьох сферах.

 

Президент Азербайджану Ільхам Алієв

"Упевнений , що у саміту будуть прекрасні результати. Зв'язки між нашими країнами мають велику історію. На високому рівні знаходяться також двосторонні відносини. В тристоронньому форматі ми в багатьох випадках докладаємо спільні зусилля, висуваємо спільні ініціативи".

За його словами, сьогодні грузино- турецько- азербайджанське співробітництво має велике значення не тільки для наших країн, а й для регіону і всього світу. "Тому що в основі нашої співпраці знаходяться загальні інтереси. Водночас реалізовані нами спільні проекти вийшли за регіональні рамки, і носять глобальний характер. Тому проведення саміту саме по собі є дуже знаменною, міжнародною подією", - сказав Президент Азербайджану.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.