РБ ООН: Росію майже ніхто не підтримує
Вночі з понеділка на вівторок 15 членів Ради Безпеки ООН за закритими дверима провели півторагодинну дискусію щодо проекту російської резолюції про ситуацію в Україні.
Росія представила у Раді Безпеки ООН півторасторінковий проект резолюції щодо припинення насильства та створення гуманітарних коридорів на Сході України.
За словами представника Росії в ООН Віталія Чуркіна, під час дискусії у західних партнерів було так багато питань, що аби Росія на них відповіла, то засідання могло б затягнутися на тиждень.
"Ми ще не знаємо, які будуть наші подальші кроки з цією резолюцією", - заявив представник Росії Віталій Чуркін.
Росія з 1 червня головує у Раді Безпеки ООН.
Прохолодна реакція
Західні країни звинувачують Росію у підтримці проросійських повстанців на сході України, яка в свою чергу ці звинувачення відкидає.
"Ми маємо розуміти, що криза в Україні є питанням безпеки та політики, це не гуманітарна криза", - цитує Reuters посла Британії в ООН Марка Лайла Гранта.
Він разом зі своїм французьким колегою розповіли, чого бракує російському проектові резолюції щодо України.
"У тексті не було згадки про територіальну цілісність та суверенітет України, а також не вказане право України захищати свою територіальну цілісність", - заявив французький представник Франції Жерард Аро, вказавши на потребу окремого звіту ООН щодо гуманітарної ситуації в регіоні.
США вже назвали російський проект "лицемірним", адже в цей самий час озброєні бойовики та зброя надходять до України з Росії, а проросійські сепаратисти атакують нові об’єкти та беруть у заручники спостерігачів ОБСЄ.
"Якщо вони закликають до підтримки зменшення напруги та деескалації, було б ефективніше просто припинити так чинити", - заявила у Вашингтоні речник державного департаменту США Джен Псакі.
Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США
В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.
Українська армія переможе
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі
Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.