Доповідь: Зберегти незалежність України

09 Feb, 2015 | |

Провідні аналітичні центри у сфері міжнародних відносин США The Atlantic Council, the Brookings Institution, та the Chicago Council on Global Affairs оприлюднили доповідь: “Зберегти незалежність України, протистояти російській агресії: що мають зробити США та НАТО». Основними сигналами цієї доповіді є наступне:

- Москва намагається створити на сході України заморожений конфлікт для того, щоб чинити тиск та дестабілізувати український уряд. Росія розмістила велику кількість військових та важкого озброєння у Донецькій та Луганській областях, що може бути сигналом того, що Москва готується до наступу.

- Успіх Кремля підірве стабільність України. Путін може спокуситись просувати свою доктрину захисту російськомовного населення в інших сусідніх країнах, наприклад балтійських, що становитиме прямий виклик НАТО.

- Санкції надзвичайно важливі, однак не достатні. Захід має підвищити ризики та ціну продовження наступу в Україні для Росії. Це передбачає надання прямої військової допомоги для підвищення обороноздатності України: 1 млрд.дол.США якнайшвидше у 2015 році та ще по 1 млрд.дол.США щорічно у 2016 та 2017.

Додатково нелетальна допомога має включати: антибатарейні радари, безпілотні літальні апарати, засоби РЕБ, засоби безпечного зв‘язку, броньовані автомобілі та медичне обладнання.

- Летальна допомога: легкі протитанкові ракети, зважаючи на велику кількість бронетехніки, розміщену російськими військами в Донецькій та Луганській областях, а також критичний стан українських протитанкових засобів боротьби.

- Інші члени НАТО мають також надати військову допомогу, особливо ті країни-члени Альянсу, які використовують колишнє радянське обладнання, сумісне із зброєю, яка є на озброєнні в українській армії.

- Надання допомоги Україні для самозахисту не протирічить пошуку шляхів мирного вирішення конфлікту. Лише коли Кремль зрозуміє, що ризики та ціна подальшої військової інтервенції занадто високі, він буде змушений шукати прийнятне політичне рішення. Дії Росії в і проти України становлять найбільшу загрозу європейській безпеці за останні 30 років. Захід має можливість зупинити Росію, питання в тому, чи є на це політична воля.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.