Доповідь: Зберегти незалежність України

09 Feb, 2015 | |

Провідні аналітичні центри у сфері міжнародних відносин США The Atlantic Council, the Brookings Institution, та the Chicago Council on Global Affairs оприлюднили доповідь: “Зберегти незалежність України, протистояти російській агресії: що мають зробити США та НАТО». Основними сигналами цієї доповіді є наступне:

- Москва намагається створити на сході України заморожений конфлікт для того, щоб чинити тиск та дестабілізувати український уряд. Росія розмістила велику кількість військових та важкого озброєння у Донецькій та Луганській областях, що може бути сигналом того, що Москва готується до наступу.

- Успіх Кремля підірве стабільність України. Путін може спокуситись просувати свою доктрину захисту російськомовного населення в інших сусідніх країнах, наприклад балтійських, що становитиме прямий виклик НАТО.

- Санкції надзвичайно важливі, однак не достатні. Захід має підвищити ризики та ціну продовження наступу в Україні для Росії. Це передбачає надання прямої військової допомоги для підвищення обороноздатності України: 1 млрд.дол.США якнайшвидше у 2015 році та ще по 1 млрд.дол.США щорічно у 2016 та 2017.

Додатково нелетальна допомога має включати: антибатарейні радари, безпілотні літальні апарати, засоби РЕБ, засоби безпечного зв‘язку, броньовані автомобілі та медичне обладнання.

- Летальна допомога: легкі протитанкові ракети, зважаючи на велику кількість бронетехніки, розміщену російськими військами в Донецькій та Луганській областях, а також критичний стан українських протитанкових засобів боротьби.

- Інші члени НАТО мають також надати військову допомогу, особливо ті країни-члени Альянсу, які використовують колишнє радянське обладнання, сумісне із зброєю, яка є на озброєнні в українській армії.

- Надання допомоги Україні для самозахисту не протирічить пошуку шляхів мирного вирішення конфлікту. Лише коли Кремль зрозуміє, що ризики та ціна подальшої військової інтервенції занадто високі, він буде змушений шукати прийнятне політичне рішення. Дії Росії в і проти України становлять найбільшу загрозу європейській безпеці за останні 30 років. Захід має можливість зупинити Росію, питання в тому, чи є на це політична воля.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Бен Кардін
Сенатор США, Голова Комітету з закордонних справ Сенату

Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.