Ємен: позиція країн Заходу щодо хуситів

06 Feb, 2024

3 лютого Міністерство оборони США оприлюднило Спільну заяву Австралії, Данії, Канади, Нідерландів, Нової Зеландії, Великої Британії та США щодо додаткових ударів проти хуситів на території Ємену.

У заяві йдеться про те, що збройні сили Великої Британії і США за підтримки урядів Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Нідерландів та Нової Зеландії здійснили додаткові удари по 36 об’єктах хуситів на 13 локаціях на території Ємену. Зазначений високоточний удар мав на меті зруйнувати можливості хуситів загрожувати світовій торгівлі та життю моряків у водах Червоного моря.

Tags: Ємен

Ємен: резиденцію керівництва країни обстріляли

06 Oct, 2015

 У Адені обстріляли з гранатометів готель "Аль-Каср", в якому тимчасово розміщуються члени уряду Ємену.
У готелі "Аль-Каср" після повернення з Саудівської Аравії зупинився прем'єр-міністр Ємену Халед Бахах і ще кілька членів уряду.
Про потерпілих і можливі жертви нападу на готель поки нічого не повідомляється.

На фотографіях з Адена в районі, де розташовується готель, піднімаються клуби чорного диму. За даними телеканалу "Аль-Арабія", в цьому ж районі було чутно ще кілька вибухів.

Конфлікт у Ємені: хто проти кого?

Conflict in Yemen: who against whom?
07 Apr, 2015

 Наявна інформація дає підстави групі глобальної розвідки Geostrategy говорити про те, що конфлікт у Ємені було спровоковано внаслідок протистояння двох впливових регіональних держав – Ірану та Саудівської Аравії.

Ірак: не підтримує операцію в Ємені

26 Mar, 2015

 

 

Влада Іраку виступила проти військової операції Саудівської Аравії в Ємені, спрямованої проти повстанців-хуситів.

Міністр закордонних справ Іраку заявив, що використання сили лише погіршить обстановку в Ємені.

Він також закликав Ер-Ріяд вдатися до дипломатичних способів вирішення конфлікту і спробувати посадити сторони конфлікту за стіл переговорів.
У четвер Саудівська Аравія та її союзники серед країн Перської затоки завдали авіаударів по об'єктах в Ємені.

 

 

Ємен: розкрито плани нападів Аль-Кайди

08 Aug, 2013

Влада Ємену заявила, що їм вдалося розкрити та запобігти планам Аль-Кайди здійснити вибухи нафтопроводів та захопити головні порти країни. В столиці Сані досі тривають посилені заходи безпеки: танки та війська оточили іноземні представництва, урядові будівлі та столичний аеропорт. Раніше Сполучені Штати, які перед тим закрили 20 своїх посольств по всьому світу, а також Велика Британія відкликали із Ємену своїх громадян. Це сталося по тому, як американська розвідка перехопила розмови між керівниками Аль-Кайди, серед яких, як пишуть американські медіа, був лідер угруповання Аймар Завахірі.
Ємен міг стати жертвою складного і зухвалого плану. Якби бойовикам вдалося його здійснити, Аль-Кайда отримала б контроль над основними інфраструктурними об'єктами.

Tags: Ємен

ізити/переговори/міжнародні конференції у період 22-28 жовтня 2012 року

23 Oct, 2012

 

• 22 жовтня – Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ здійснить робочий візит до Росії, в рамках якого проведе зустріч з російським Президентом Володимиром ПУТІНИМ;

 

• 22 – 24 жовтня – Світовий енергетичний форум відбудеться в Дубаї, Обєднані Арабські Емірати;

 

• 22 – 25 жовтня – відбудеться засідання Європейського парламенту у Страсбурзі;

 

• 23 – 24 жовтня – Президент Казахстану Нурсултан НАЗАРБАЄВ здійснить робочий візит до Чеської Республіки;

 

СТАТИСТИКА «АРАБСЬКОЇ ВЕСНИ»

01 Oct, 2012

 Про що треба пам’ятати українським партіям?

Найбільш значимими для світу політичними подіями у 2011 та 2012 роках став процес глибинної зміни політичних режимів в низці країн Північної Африки та Близького Сходу. Експерти групи глобальної розвідки Geostrategy провели статистичне дослідження подій «Арабської весни», результати якого демонструють масштабність політичних перетворень у відповідних регіонах та вказують на потенційні загрози, які з’являються в Україні.