Бразилія, США, Франція: нові нафтові угоди
Exxon Mobil Corp. і Petrobras провели переговори про стратегічне партнерство, яке може включати в себе декілька активів в Бразилії і за кордоном в різних сегментах галузі.
Така угода може дати Exxon доступ до нафтових родовищ і інфраструктури в Бразилії , а контрольована державою Petroleo Brasileiro SA може отримати технології Exxon у виробництві, переробці і розподілі нафти. Компанії в заяві у вівторок уточнили що не існує в даний час переговорів спрямованих на стратегічний альянс з Exxon.
«Petrobras підкреслює, однак, що вони постійно в контакті з компаніями в секторі нафти і газу, щоб оцінити можливості обміну досвідом,» заявили в компанії.
Міжнародні нафтові компанії звернули увагу на Бразилію яка полегшила правила і відкрила ринок для посилення конкуренції.
Голова компанії Exxon Карла Ласерда в Бразилії говорила раніше в цьому місяці, що американські нафтові компанії бачать великі можливості в Бразилії. На минулому тижні Головний виконавчий директор компанії Petrobras Педро Parente зустрівся в Х'юстоні з головою BP в Латинській Америці.
Зміни в політиці що проводяться урядом Бразилії стимулюють всі компанії переглядати свою стратегію в Бразилії.
У грудні, Франція через компанію Total домовилась про купівлю частки в бразильських родовищах нафти та енергетичній інфраструктурі у вигляді угоди на 2,2 мільярди доларів США , чим розширила свою присутність в найбільшій економіці Латинської Америки.
Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса
Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.
Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.
Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи