Данія приголомшена відмовою Трампа від візиту

21 Aug, 2019 | |

Данія була ошелешена в середу рішенням Дональда Трампа про перенесення державного візиту після того, як уряд заявив президентові США, що автономна територія Гренландія не продається.

Датський Королівський дім висловив "здивування" відмовою Трампа у візиті.

"Виходячи з коментарів прем'єр-міністра Метте Фредеріксен, що у неї не буде інтересу обговорювати купівлю Гренландії, я відкладу нашу зустріч, заплановану за два тижні, на інший час", - Трамп написав у вівторок в Твітері.

Trump opinion

 

Його коментар пролунав через два дні після того, як прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен відкинула пропозицію президента купити Гренландію як абсурдну.

Рішення відкласти державний візит підтверджує те, наскільки він зацікавлений у придбанні Гренландії, ідея яку спочатку деякі відкидали як жарт, але на яку Білий дім пізніше наполягав має серйозну мету через стратегічне розташування Гренландії.

Територія була важливою для оборони США після Другої світової війни.

Ця подія викликала сильні реакції в Данії.

"Реальність перевершує уяву ... ця людина непередбачувана", - заявив Мортен Остергаард із Соціал-ліберальної партії, яка входить до правлячої коаліції.

"Без жодної причини Трамп припускає, що (автономна) частина нашої країни продається. Потім образливо відміняє візит, до якого всі готувалися", - твітнув Расмус Ярлов, член опозиційної консервативної партії.

Населення Гренландії , яке складає близько 60 000 осіб, було здивовано пропозицією президента США Трампа придбати автономний датський острів.

"Чи продаються частини США? Аляска? Будь ласка, проявіть більше поваги."

Марк Якобсен, спеціаліст з Гренландії в Копенгагенському університеті, заявив, що Трамп поводиться як "необізнаний колоніальний господар".

"Ідея Трампа про купівлю Гренландії є абсурдною. Абсурдно, що зараз він скасовує свій державний візит у Данію, коли він знає, що немає шансів, що Гренландія стане 51-м штатом Америки", - заявив він AFP.

Тим не менш, консервативний щоденник Jyllands-Posten писав, що дії Трампа в кінцевому рахунку принесли користь Данії, підкресливши геополітичну цінність Гренландії.

"Метте Фредеріксен було надано можливість підкреслити, що великі справи щодо Гренландії насправді вирішуються в Копенгагені ... зміцнення позицій Данії в цій великій стратегічній грі щодо Арктики", - сказано в повідомленні.

Журнал Wall Street Journal вперше повідомляв, що Трамп виявив зацікавленість у самоврядній частині Данії - яка в основному вкрита льодом - запитуючи радників, чи можне США придбати цю територію.

Президент, колишній магнат з нерухомості, цікавився природними ресурсами та геополітичною значимістю області, йдеться у повідомленні.

На запитання в неділю, чи буде він розглядати можливість торгівлі територією США за Гренландію, Трамп відповів, що "можна зробити багато чого".

У 18 столітті Данія колонізувала 772 000 квадратних миль (два мільйони квадратних кілометрів). Тут проживає близько 57 000 людей, більшість із корінних Інуїтських громад.

На території розташована американська авіабаза Туле, що має вирішальне значення під час холодної війни, як перша лінія моніторингу проти потенційної російської атаки.

Але глобальне потепління яке викликало танення крижаного покриття Гренландії відкриває потенційно основні шляхи судноплавства, і невикористані запаси нафти, газу та корисних копалин. Вони стануть доступнішими, що призвело до того, що Росія та Китай виявляють високий інтерес до регіону.

Ще в 1867 році Державний департамент виявив інтерес до острова. А в 1946 році президент Гаррі С. Трумен запропонував 100 мільйонів доларів золота, або частину Аляски, в обмін на Гренландію.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.