Франція: ситуація навколо підтримки України
Президент Франції зустрівся з лідерами представлених в парламенті політичних партій для обговорення підтримки України в т.зв. «форматі Сен-Дені». Е.Макрон поінформував політичні сили про свою позицію у підтримці України, легітимізувавши таким чином свої подальші дії всередині країни.
Зустріч відбулась напередодні парламентського голосування стосовно двосторонньої безпекової угоди України та Франції, а також після того, як президент підняв питання про можливість відправлення військ в Україну.
За результатами зустрічі Е.Макрон не робив офіційних заяв, а лідери опозиційних партій висловили свою скептичну реакцію.
Відповідно до коментарів представників президентської більшості, Е.Макрон з великою серйозністю представив необхідність швидкої мобілізації додаткових ресурсів перед обличчям російської загрози в Україні. Він розкрив ризики зміни фронту на користь російської армії. Він пояснив, що з моменту, коли ми підтримуємо Україну, але починаємо говорити, що ми себе обмежуємо, Путін ризикує отримати від цього задоволення. Йде контрнаступ, який не мав очікуваного успіху, відбувається посилення Росії в логіці територіального захоплення. Зважаючи на це, ми повинні підтримувати Україну, щоб не дати їй програти, але мова не йде про те, щоб поставити себе у войовничу позицію.
В центрі дискусії була «стратегічна неоднозначність», в умовах якої Е.Макрон закликає продовжувати чинити тиск на Кремль.
Україна має чим захищатися
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США
Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У
Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США
"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.