ФРН, КНР: візит Канцлера Олафа Щольца

16 Apr, 2024 | |

Канцлер Німеччини Олаф Шольц планує закликати лідера Китаю Сі Цзіньпіна скоротити економічну підтримку Росії та тиснути на Москву, щоб вона взяла участь у мирних переговорах щодо врегулювання війни в Україні на прийнятних для Києва умовах.

Шольц перебуває у триденному турі Китаєм і має зустрітися з Сі.

У минулому Заходу не вдалося заручитися підтримкою Китаю для дипломатичного вирішення війни в Україні. І хоча на Заході не вважають, що Пекін безпосередньо постачає Москві зброю, західні офіційні особи заявили, що китайські компанії постачають товари подвійного призначення, такі як електронні компоненти та хімікати, які є ключовими компонентами зброї, і допомагають Росії підтримувати та відновлювати свої збройні сили.

На Заході сподіваються, що за підтримки Китаю переговори за участю Росії можуть початися вже наприкінці цього року, пише видання.

Китайські дипломати протягом останніх місяців промацували ґрунт як в Україні, так і в Росії щодо можливості мирних переговорів, і те ж саме робила Туреччина.

Президент України Володимир Зеленський в нещодавньому інтерв'ю заявив, що дипломати країн-учасниць саміту незабаром можуть представити Росії мирний план. За словами джерел, знайомих з минулими переговорами, Зеленський сказав, що буде вести переговори з Росією лише на форумі, у якому братиме участь Сі, і що Китай має бути гарантом будь-якої потенційної угоди.

Уряд США нещодавно заявив, що Китай збільшив поставки до Росії нелетальної допомоги, яку можна використовувати для виробництва зброї. Водночас німецькі офіційні особи кажуть, що відмова Китаю надати Москві будь-яку зброю чи боєприпаси свідчить про те, що Пекін залишає собі простір для маневру та можливість натиснути на Путіна.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій