Іран: продовжуються слухання у справі збиття літака МАУ
Іранські державні ЗМІ у понеділок опублікували фотографії судового процесу, який розглядає збиття українського пасажирського літака у 2020 році воєнізованою Революційною гвардією країни, повідомляє АP.
Інформаційне агентство Mizan, показало фотографії внутрішньої частини зали військового суду, де щонайменше один чоловік і жінка тримають фотографії, які ідентифіковані як жертви збиття рейсу авіакомпанії Міжнародні авіалінії України № PS752. У результаті ракетних ударів загинули всі 176 людей на борту літака 3 січня 2020 року.
Але в мережі люди гнівно відреагували на зображення судді, що сидить перед великою табличкою, на якій написано: «Суд розглядає інцидент рейсу PS752 Україна». Вони закликали суд чітко заявити, що літак був збитий гвардією.
Державне інформаційне агентство IRNA повідомило, що в процесі, який розпочався в неділю, судитимуть 10 підозрюваних. Іранські ЗМІ не ідентифікували обвинувачених, а на деяких фотографіях, опублікованих Mizan, обличчя людей були розмитими.
Асоціація сімей загиблих також розкритикувала слухання, заявивши в дописі у Facebook, що вони «не визнають суд». Вони також стверджували, що жоден з підсудних не був присутній на недільному засіданні.
Після трьох днів заперечення в січні 2020 року через зростаючу кількість доказів Іран нарешті визнав, що гвардія помилково збила український реактивний лайнер двома ракетами класу «земля-повітря». У попередніх звітах про катастрофу минулого року іранська влада звинуватила оператора протиповітряної оборони, який, за їхніми словами, прийняв Boeing 737-800 за американську крилату ракету.
Збиття сталося в той же день, коли Іран завдав удару балістичною ракетою по американських військах в Іраку у відповідь на удар американського безпілотника, в результаті якого загинув високопоставлений іранський генерал. Хоча представники гвардії публічно вибачилися за інцидент, не бажання Ірану розповісти детальніше про те, що сталося під час інциденту, викликає багато запитань.
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.
Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США
"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.