США, Росія: військове співробітництво заборонено

26 Dec, 2016 | |

Обама заборонив військове співробітництво з Росією. Президент США Барак Обама підписав закон про оборонні витрати на 2017 рік, який обмежує військове співробітництво з Росією, надає глобальний статус «закону Магнітського» і передбачає постачання зброї сирійській опозиції. Документ, зокрема, забороняє Міноборони США виділяти в 2017 фінансовому році кошти на військове співробітництво з Москвою до того моменту, поки Пентагон за погодженням з Держдепартаментом США не повідомить Конгрес про те, що Росія припинила «окупацію території України і агресивні дії, які загрожують суверенітету і територіальній цілісності України і членів НАТО».

Окремо прописана заборона на фінансування будь-яких дій», які визнають суверенітет Росії над Кримом. Винятком можуть бути тільки випадки, пов'язані з національною безпекою США.

Документ також передбачає виділення 4,3 мільярда доларів на «стримування Росії». Ці кошти підуть на «політичну, економічну та публічну дипломатію», а також на військову підтримку союзників по НАТО та інших партнерів США в Європі та Азії.

Крім того, закон про оборонні витрати дозволяє президенту США вводити санкції проти всіх, хто, на думку Вашингтона, причетний до корупції та порушень прав людини. Санкції включають в себе блокування власності або активів, які перебувають під юрисдикцією Сполучених Штатів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.