Туреччина: російський газ не в пріорітеті

30 Jul, 2020 | |

Туреччина в травні 2020 року зменшила споживання російського газу відразу на 62% в річному порівнянні і на 38% щодо квітня, випливає зі звіту турецького енергетичного регулятора EPDK.

У травні Туреччина імпортувала з Катару - 520 млн кубометрів (зростання в 4 рази в річному обємі і вдвічі - щодо попереднього місяця) при цьому з Росії надішло лише 340 млн кубометрів.

Найбільшим постачальником блакитного палива до Туреччини залишається Азербайджан (882 млн кубометрів в травні, зростання на 14,5% в річному численні).

При цьому частка Росії на ринку Туреччини стиснулася в травні до 12,74% проти квітневих 17,86%.

Нагадаємо, що частка російського газу в турецькому імпорті блакитного палива скоротилася за період з 2017 року по 2019 рік з 52% до 33%. За даними EPDK, в 2017 році Туреччина імпортувала 28,690 млрд кубометрів російського газу (52% в турецькому імпорті блакитного палива). А вже в 2019 році Росія поставила до Туреччини лише 15,191 млрд кубометрів.

Росія, яка ще в березні-2019 лідирувала по поставкам газу в Туреччину, рік по тому значно скоротила ринкову частку. Так, в березні-2020 частка Росії з експорту газу на турецький ринок впала до 9,9% (389,7 млн ​​кубометрів), хоча роком раніше досягала 33% (1,4 млрд кубометрів).

У березні Росію по трубопровідним постачання до Туреччини обійшли Азербайджан (частка - 23,5%) і Іран (14,2%), а з постачання скрапленого природного газу (СПГ) - Катар (20%) і Алжир (13,7%) .

Таким чином, Росія в перший місяць весни опустилася на п'яте місце в списку найбільших постачальників газу в Туреччину з першого місця роком раніше.

У березні 2020 го Туреччина вперше в історії імпортувала більше СПГ, ніж трубопровідного газу. Тим часом поставки «Газпрому» на турецький ринок скоротилися на 72% в порівнянні з березнем минулого року. Росія в травні поточного року зменшила обсяги поставок газу в Туреччину відразу на 62% в річному зіставленні і на 38% щодо квітня, поступившись другим місцем за обсягами поставок Катару, випливає зі звіту турецького енергетичного регулятора EPDK.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?