Туреччина: російський газ не в пріорітеті

30 Jul, 2020 | |

Туреччина в травні 2020 року зменшила споживання російського газу відразу на 62% в річному порівнянні і на 38% щодо квітня, випливає зі звіту турецького енергетичного регулятора EPDK.

У травні Туреччина імпортувала з Катару - 520 млн кубометрів (зростання в 4 рази в річному обємі і вдвічі - щодо попереднього місяця) при цьому з Росії надішло лише 340 млн кубометрів.

Найбільшим постачальником блакитного палива до Туреччини залишається Азербайджан (882 млн кубометрів в травні, зростання на 14,5% в річному численні).

При цьому частка Росії на ринку Туреччини стиснулася в травні до 12,74% проти квітневих 17,86%.

Нагадаємо, що частка російського газу в турецькому імпорті блакитного палива скоротилася за період з 2017 року по 2019 рік з 52% до 33%. За даними EPDK, в 2017 році Туреччина імпортувала 28,690 млрд кубометрів російського газу (52% в турецькому імпорті блакитного палива). А вже в 2019 році Росія поставила до Туреччини лише 15,191 млрд кубометрів.

Росія, яка ще в березні-2019 лідирувала по поставкам газу в Туреччину, рік по тому значно скоротила ринкову частку. Так, в березні-2020 частка Росії з експорту газу на турецький ринок впала до 9,9% (389,7 млн ​​кубометрів), хоча роком раніше досягала 33% (1,4 млрд кубометрів).

У березні Росію по трубопровідним постачання до Туреччини обійшли Азербайджан (частка - 23,5%) і Іран (14,2%), а з постачання скрапленого природного газу (СПГ) - Катар (20%) і Алжир (13,7%) .

Таким чином, Росія в перший місяць весни опустилася на п'яте місце в списку найбільших постачальників газу в Туреччину з першого місця роком раніше.

У березні 2020 го Туреччина вперше в історії імпортувала більше СПГ, ніж трубопровідного газу. Тим часом поставки «Газпрому» на турецький ринок скоротилися на 72% в порівнянні з березнем минулого року. Росія в травні поточного року зменшила обсяги поставок газу в Туреччину відразу на 62% в річному зіставленні і на 38% щодо квітня, поступившись другим місцем за обсягами поставок Катару, випливає зі звіту турецького енергетичного регулятора EPDK.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?