Україна, Болгарія: поки бронетранспортерів не буде

07 Dec, 2023 | |

Президент Болгарії Румен Радєв наклав вето на закон, який передбачає постачання Україні бронетранспортерів, і повернув його на нове обговорення до парламенту.мм

Болгарія - важливий постачальник зброї для України, проте президент країни має специфічний погляд на війну.

Причиною вето Румен Радєв назвав те, що депутати не мали змоги об'єктивно оцінити, чи є ця техніка застарілою і чи може вона знадобитися самій Болгарії.

"Як глава держави і верховний головнокомандувач збройних сил Республіки Болгарія, я зобов'язаний звернути увагу на можливі негативні наслідки цього рішення і надати можливість для нової дискусії", - сказав Радєв.

Він заявив, що депутати не врахували потреби болгарської прикордонної поліції та пожежної безпеки, а також інтереси безпеки населення.

За словами Радєва, броньовану техніку, призначену Україні, могли б використати для охорони болгарського кордону та щоб допомогти населенню у разі катастроф.

Угоду уклали влітку, у серпні її підписали у Софії, а 13 листопада – в Україні. Оскільки угода стосується військово-технічної співпраці, її мав ратифікувати парламент Болгарії.

Бронетранспортери перебували на складі болгарського МВС із 1980-х років.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Бен Кардін
Сенатор США, Голова Комітету з закордонних справ Сенату

Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?