Венесуела: затримки з поставками нафти в Китай і Росію

10 Feb, 2017 | |

Державна компанія Венесуели PDVSA затримала поставки нафти в Китай і Росію на загальну суму $ 750 млн за станом на січень, повідомляє агентство Reuters з посиланням на внутрішні документи компанії.

Поставки повинні здійснюватися за програмою нафту в обмін на кредити.

Сума позик склала $ 55 млрд. При цьому вартість поставок  лише на $ 750 млн. Отримані позики Венесуела планувала направити на фінансування інфраструктурних та соціальних проектів.

Венесуела взяла кредит у Китаю на суму $ 50 млрд в обмін на поставки нафти та інших видів палива. З російської сторони позики Венесуелі видавала "Роснефть", їх обсяг склав $ 5 млрд.

Венесуела заборгувала в цілому 13,2 млн барелів нафти і нафтопродуктів компаніям з Росії і Китаю, вказує Reuters. Перебої з поставками пов'язані з нестачею сховищ, проблемами з логістикою і підготовкою танкерів.

Раніше PDVSA планувала збільшити поставки нафти в Китай в 2017 році на 55%, зокрема за рахунок скорочення експорту в Індію на 15%. У 2016 році країна стала сьомим за величиною постачальником нафти в Китай.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.