США, Україна: для Сходу України настав критичний момент
Для Росії та озброєних прихильників самопроголошених ДНР і ЛНР на сході України настав критичний момент для дій: сторони повинні дотримуватися мінських угод.
Про це на наступний день після переговорів з російським президентом Володимиром Путіним заявив держсекретар США Джон Керрі.
Відкриваючи засідання глав МЗС країн НАТО в турецькій Анталії, Керрі сказав також, що американська влада не прагне до збереження санкцій щодо Росії, але вони необхідні, щоб "спробувати забезпечити мир і безпеку в Україні".
"Настав час діяти, необхідно дотримуватися мінських домовленостей", - зі свого боку сказав генсек НАТО Єнс Столтенберг.
Напередодні у вівторок пан Керрі назвав переговори з Путіним і главою російського МЗС Сергієм Лавровим "відвертими".
Помічник російського президента Юрій Ушаков сказав, що зустріч, яка тривала чотири години, мала доброзичливий характер, але прориву не принесла.
Пан Керрі під час прес-конференції у вівторок зазначив, що припинення вогню на сході України так і не відбулося, і в черговий раз повторив, що санкції відносно Росії скасують, коли перемир'я будуть дотримуватися повною мірою.
Держсекретар США Джон Керрі сказав також, що Вашингтон буде дуже стурбованим, якщо президент України Петро Порошенко відновить силові дії на території України, зокрема спробує відбити у прихильників ДНР аеропорт Донецька.
"Якщо дійсно президент Порошенко виступає за те, щоб почати зараз якісь силові операції, то ми б запропонували йому подумати, перш ніж робити такі дії, тому що мінські угоди тоді опиняться під серйозною загрозою", - сказав Керрі.
Домовленості в Мінську
Візит Джона Керрі став першим за останні два роки, тобто з початку збройного протистояння на сході України.
Про те, що справжнього миру в Україну як і раніше немає, говорила на зустрічі з Путіним і канцлер Німеччини Ангела Меркель.
За її словами, реального припинення вогню на сході України як і раніше не спостерігається, а озброєні прихильники ДНР і ЛНР допускають "величезну кількість порушень".
Володимир Путін у відповідь сказав, що відповідальність за порушення умов перемир'я лежить на обох сторонах конфлікту.
Україна і країни Заходу звинувачують Росію в підтримці сепаратистів на сході України. Москва послідовно заперечує звинувачення.
12 лютого лідери Росії, України, Франції та Німеччини за підсумками переговорів у Мінську про врегулювання кровопролитного конфлікту на сході України домовилися про припинення вогню і про відвід важкої техніки.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
План з 5 пунктів відновлення економіки України

Пенні Пріцкер
1) Оснащення України міжміністерським потенціалом планування з міжнародними планувальниками, менеджерами проектів та інженерами для підтримки державних службовців у наданні стратегічного керівництва та сполучної тканини для міжнародної спільноти донорів та приватного сектору.
Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.