Туреччина, Болгарія: досягнуто домовленості про запуск газопроводу

21 Mar, 2012 | |

Відповідно до домовленостей, досягнутих 20 березня 2012 року між Прем’єр-міністром Туреччини Ресетом ЕРДОГАНОМ та Прем’єр-міністром Болгарії Бойко БОРІСОВИМ, каспійський та азербайджанський природний газ буде постачатися через північно-західну частину Туреччини до Болгарії.

Оформлення угоди про транзит газу з каспійського регіону буде завершено у травні поточного року.

У цьому контексті Туреччина проводить активні переговори з російською стороною щодо окремих аспектів реалізації цього проекту, зокрема мінімізації можливої негативної реакції з боку Росії на цей проект.

Збільшення на європейському енергетичному ринку обсягів природного газу з регіону Каспію позитивно позначиться на складних відносинах між Україною та Росією в енергетичній сфері. Зокрема, плани української сторони по закупці на європейському ринку газу, альтернативного російському, покращує переговірні позиції України щодо зниження Газпромом нинішньої високої ціни на цей вид палива.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.