ОБСЄ, ПАРЄ: місцеві вибори в Україні пройшли без порушень

26 Oct, 2015 | |

Місцеві вибори в Україні пройшло добре "за винятком деяких відхилень від правил". Про це заявила керівник місії спостерігачів від ПАРЄ Гудрун Мослер-Торнстром.
За її словами, на більшості дільниць виборчим комісіям вдалося ефективно виконувати свої обов'язки, незважаючи на складність законодавства.
На її думку, виборці могли проголосувати вільно і без залякувань.
За її словами, спостерігачі від ПАРЄ отримували повідомлення про купівлю голосів і можливість підкупу членів комісій, особливо там, де різниця між голосами була маленькою.

Місцеві вибори в Україні, що пройшли минулої неділі, загалом відповідали демократичним стандартам, заявили у Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

"Місцеві вибори в Україні були конкурентними і добре організованими, і кампанія в цілому продемонструвала вірність демократичним процесам", - йдеться у заяві спостерігачів місії, що працювали під час виборів.
Водночас у ОБСЄ відзначають складність нормативно-правової бази, що забезпечувала проведення цих виборів, а також перевагу на них потужних фінансових груп, погрози і атаки у бік кандидатів і "той факт, що практично усе висвітлення виборчої кампанії у медіа було проплачене".
Таким чином в організації відзначають необхідність "подальших реформ" у виборчій сфері.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.