ОБСЄ, ПАРЄ: місцеві вибори в Україні пройшли без порушень

26 Oct, 2015 | |

Місцеві вибори в Україні пройшло добре "за винятком деяких відхилень від правил". Про це заявила керівник місії спостерігачів від ПАРЄ Гудрун Мослер-Торнстром.
За її словами, на більшості дільниць виборчим комісіям вдалося ефективно виконувати свої обов'язки, незважаючи на складність законодавства.
На її думку, виборці могли проголосувати вільно і без залякувань.
За її словами, спостерігачі від ПАРЄ отримували повідомлення про купівлю голосів і можливість підкупу членів комісій, особливо там, де різниця між голосами була маленькою.

Місцеві вибори в Україні, що пройшли минулої неділі, загалом відповідали демократичним стандартам, заявили у Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ.

"Місцеві вибори в Україні були конкурентними і добре організованими, і кампанія в цілому продемонструвала вірність демократичним процесам", - йдеться у заяві спостерігачів місії, що працювали під час виборів.
Водночас у ОБСЄ відзначають складність нормативно-правової бази, що забезпечувала проведення цих виборів, а також перевагу на них потужних фінансових груп, погрози і атаки у бік кандидатів і "той факт, що практично усе висвітлення виборчої кампанії у медіа було проплачене".
Таким чином в організації відзначають необхідність "подальших реформ" у виборчій сфері.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.