Іран, Італія, Франція: відбувається перший візит президента Ірану в Європу
Сьогодні вранці 25 січня президент Ірану Хасан Роухані вилетів з Тегерану в Рим. Наступним містом буде Париж. Візит відбудеться на запрошення президентів Італії та Франції, повідомляє іранське інформаційне агентство IRNA.
Ця поїздка стане першим офіційним візитом Рухані в Європу.
В рамках чотириденної поїздки Рухані спочатку відвідає Рим, де зустрінеться з президентом Італії Серджо Матареллой, а потім попрямує до Парижа, де його прийме президент Франції Франсуа Олланд.
Планується що під час візиту до Франції буде підписано угоду між компаніями Iran Air і Airbus із закупівлі 114 літаків.
Про це сказав міністр транспорту Ірану Аббас Ахмад Ахундов, повідомляє агентство іранське агентство Mehr.
Раніше іранські ЗМІ повідомляли, що угода з французькою авіабудівною компанією Airbus вже підписана.
Також планується зустріч президента Ірану з Папою Римським Франциском у Ватикані.
Офіційні представники Ірану та Італії висловили сподівання, що цей візит сприятиме поліпшенню економічних і торговельних зв'язків між двома країнами.
16 січня були зняті санкції щодо Ірану відповідно до умов Спільного комплексного плану дій (JCPOA, або ядерна угода) між Іраном і групою 5 + 1 (США, Великобританія, Франція, Росія, Китай і Німеччина).
Газпром вважає сланцевий газ фантомом
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії
Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:
Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?