Чорногорія: віце-прем'єру Росії Дмитру Рогозіну заборонено в'їзд в країну

12 Feb, 2016 | |

МЗС країни заявив що віце-прем'єру Росії Дмитру Рогозіну був заборонений в'їзд до Чорногорії. Чорногорія знаходиться під сильним тиском з боку Кремля щодо своїх планів вступу до НАТО.

МЗС Чорногорії Гордана Йованович розповів AP, що Рогозін знаходиться серед 50 російських політиків і бізнесменів, яким заборонено в’їзд до цієї невеликої балканської країни.

Чорногорія була традиційним союзником Росії, там місцем куди виводились та інвестувались Російські капітали, але тепер країна хоче вступити в ЄС і НАТО, та підтримала західні санкції проти Москви за її роль в українській кризі.
Рогозін, близький союзник президента Росії Володимира Путіна, нещодавно висловив Чорногорії «співчуття» щодо вступу до НАТО.

Російські чиновники вважають вступ Чорногорії в НАТО ще одною західною провокацією і спробою альянсу наблизитися до російських кордонів. Вони закликають до проведення референдуму про приєднання до НАТО, розраховуючи на глибокі розбіжності, в країні з населенням трохи більшим 600 000 жителів, між проросійськими і прозахідними прихильників.

Рогозін був запрошений в Чорногорію промосковськими партіями, які інсценували антиурядові й антинатівські демонстрації.
Один з лідерів опозиції Мілан Кнежевич , заявив що Рогозін повинен ігнорувати заборону на в’їзд і що його сили гарантують безпеку. Також він додав, що "Замість того, щоб протистояти агентам ісламської держави в Чорногорії, режим погрожує заарештувати віце-прем'єра Росії, яка є єдиним безкомпромісним борцем з цим глобальним терористичним утворенням.".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі: