Чорногорія: віце-прем'єру Росії Дмитру Рогозіну заборонено в'їзд в країну

12 Feb, 2016 | |

МЗС країни заявив що віце-прем'єру Росії Дмитру Рогозіну був заборонений в'їзд до Чорногорії. Чорногорія знаходиться під сильним тиском з боку Кремля щодо своїх планів вступу до НАТО.

МЗС Чорногорії Гордана Йованович розповів AP, що Рогозін знаходиться серед 50 російських політиків і бізнесменів, яким заборонено в’їзд до цієї невеликої балканської країни.

Чорногорія була традиційним союзником Росії, там місцем куди виводились та інвестувались Російські капітали, але тепер країна хоче вступити в ЄС і НАТО, та підтримала західні санкції проти Москви за її роль в українській кризі.
Рогозін, близький союзник президента Росії Володимира Путіна, нещодавно висловив Чорногорії «співчуття» щодо вступу до НАТО.

Російські чиновники вважають вступ Чорногорії в НАТО ще одною західною провокацією і спробою альянсу наблизитися до російських кордонів. Вони закликають до проведення референдуму про приєднання до НАТО, розраховуючи на глибокі розбіжності, в країні з населенням трохи більшим 600 000 жителів, між проросійськими і прозахідними прихильників.

Рогозін був запрошений в Чорногорію промосковськими партіями, які інсценували антиурядові й антинатівські демонстрації.
Один з лідерів опозиції Мілан Кнежевич , заявив що Рогозін повинен ігнорувати заборону на в’їзд і що його сили гарантують безпеку. Також він додав, що "Замість того, щоб протистояти агентам ісламської держави в Чорногорії, режим погрожує заарештувати віце-прем'єра Росії, яка є єдиним безкомпромісним борцем з цим глобальним терористичним утворенням.".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Сергій Даниленко
Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
analytics@geostrategy.ua

Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот:

США з імпортера стали експортером газу

Френк Веррастро
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь