Чорногорія: віце-прем'єру Росії Дмитру Рогозіну заборонено в'їзд в країну

12 Feb, 2016 | |

МЗС країни заявив що віце-прем'єру Росії Дмитру Рогозіну був заборонений в'їзд до Чорногорії. Чорногорія знаходиться під сильним тиском з боку Кремля щодо своїх планів вступу до НАТО.

МЗС Чорногорії Гордана Йованович розповів AP, що Рогозін знаходиться серед 50 російських політиків і бізнесменів, яким заборонено в’їзд до цієї невеликої балканської країни.

Чорногорія була традиційним союзником Росії, там місцем куди виводились та інвестувались Російські капітали, але тепер країна хоче вступити в ЄС і НАТО, та підтримала західні санкції проти Москви за її роль в українській кризі.
Рогозін, близький союзник президента Росії Володимира Путіна, нещодавно висловив Чорногорії «співчуття» щодо вступу до НАТО.

Російські чиновники вважають вступ Чорногорії в НАТО ще одною західною провокацією і спробою альянсу наблизитися до російських кордонів. Вони закликають до проведення референдуму про приєднання до НАТО, розраховуючи на глибокі розбіжності, в країні з населенням трохи більшим 600 000 жителів, між проросійськими і прозахідними прихильників.

Рогозін був запрошений в Чорногорію промосковськими партіями, які інсценували антиурядові й антинатівські демонстрації.
Один з лідерів опозиції Мілан Кнежевич , заявив що Рогозін повинен ігнорувати заборону на в’їзд і що його сили гарантують безпеку. Також він додав, що "Замість того, щоб протистояти агентам ісламської держави в Чорногорії, режим погрожує заарештувати віце-прем'єра Росії, яка є єдиним безкомпромісним борцем з цим глобальним терористичним утворенням.".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.