Фінляндія, НАТО: найбільші щорічні військові навчання в Балтійському морі

06 Jun, 2016 | |

Сьогодні у військах НАТО розпочався морський етапу навчань Baltops 2016, які триватимуть по 19 червня. В рамках навчань буде проведена висадка військ на територію Фінляндії.

Протягом трьох днів буде відпрацьоване десантування, а також бойові дії на території півострова Ханко на полігоні Сюндален (Syndalen), повідомив у понеділок портал телерадіомовлення Yle.

Буте десантовено бойові машини піхоти США, 200 солдатів морської піхоти США, 60 британських солдатів, 50 німецьких і взвод розвідки з Італії.

В операції візьмуть участь десантний корабель США USS Carter Hall і найбільший корабель ВМФ Великобританії HMS Queen.

Baltops це найбільші щорічні військові навчання в Балтійському морі. Вони проводяться вже 44 раз. Фінляндія бере участь в них вже близько двадцяти років, але вперше  війська висадяться на її територію хоча вона і не є членом НАТО.

Після маневрів в Фінляндії вчення перемістяться на чотири дні на острів Уте (Uto) в Стокгольмському архіпелазі.

Вперше навчання проходять так далеко на півночі. У них беруть участь ВМС 18 союзників і партнерів НАТО - близько 4500 чоловік, 50 кораблів і 60 літаків.

Мета навчань - поліпшити взаєморозуміння, довіру і співпрацю між країнами за допомогою різних тренувань. Вони включають в себе дії на морі, в повітрі і на суші.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр ШАЛЛЕНБЕРГ
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.