Великобританія: період невизначеності триває

04 Jul, 2016 | |

 Колишній мер Лондона Борис Джонсон, який вів кампанію за вихід Британії з ЄС, звинуватив уряд країни в тому, що він не зміг пояснити громадянам, як "брекзит" сприятиме інтересам Британії.

У своїй статті в Daily Telegraph він пише, що ці пояснення слід зробити терміново без очікування на обрання нового лідера Консервативної партії і, відповідно, прем'єр-міністра.
За словами пана Джонсона, результат референдуму спричинив "певну істерію" серед частини населення.

Це перший детальний виступ пана Джонсона відтоді, як минулого тижня він відмовився висувати свою кандидатуру на посаду лідера Консервативної партії.
Як пише Борис Джонсон, те, як противники "брекзиту" описують майбутнє Британії після виходу з ЄС, призвело до "заразливої скорботи", на зразок тієї, що охопила країну 1997 року після загибелі принцеса Діани.

Але побоювання противників "брекзиту" вкрай перебільшені, зазначає він.
"Справа в тому, що біржа не впала, як це прогнозував багато хто", - пише він.
"Уряд не почав ухвалювати надзвичайний бюджет і не буде цього робити", - стверджує пан Джонсон.

Він закликав уряд зробити "чітку заяву" про "базові істини" з питання про вихід з ЄС.
Екс-мер Лондона також виклав власну точку зору, заявивши, що "укладення договору про вільну торгівлю з нульовими тарифами і квотами, у той час, як ми звільняємося від тенет законотворчої системи ЄС - цілком в інтересах інших країн ЄС".

Борис Джонсон вважався фаворитом у боротьбі за посаду лідера Консервативної партії, але 30 червня він заявив, що не думає, що зможе забезпечити необхідну єдність.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?