Україна, МВФ: надання допомоги відкладено

29 Jul, 2016 | |

Міжнародний валютний фонд у четвер заявив, що до сих пір не вирішив питання про відновлення фінансування охопленої війною України, яке було призупинено в минулому році через недостатню боротьбу з корупцією в країні.
Представники Фонду раніше в цьому місяці розглядали можливість відновлення фінансування в кінці липня.

З серпня минулого року, Україна не отримала ніяких нових виплат МВФ з пакету фінансової допомоги в 17,5 млрд доларів, затвердженого в квітні минулого року.
"Ми очікуємо, що питання України буде розглянуто виконавчою радою коли-небудь, коли плата відновить свою роботу. Можливо, в серпні або вересні," сказав на прес-конференції офіційний представник МВФ Вільям Мюррей.
Будь-яке відновлення фінансування повинне бути затверджено радою, яка представляє 189 країн-членів.

Україна в даний час чекає черговий транш 1,6 мільярда доларів США фінансової допомоги, призначеної щоб допомогти стабілізувати ситуацію в країні після 2014року. 6,6 млрд доларів вже було виплачено.

Після двох років війни, економіка України в важкому стані, ВВП впав на 9,9 відсотка в минулому році після падіння на 6,6 відсотка в 2014 році.

Керуючий директор МВФ Крістін Лагард заявила в лютому що без істотних кроків в боротьбі з корупцією та реформ з боку посадових осіб в Києві, відновлення фінансування може бути ускладнене.

Реформи, запропоновані МВФ були жорсткими і непопулярними в Україні, але місцеві законодавці схвалили заходи, запропоновані Фондом.
 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.