Сирія: урядові війська могли використовувати хімічну зброю

07 Sep, 2016 | |

 Сирійські урядові війська звинувачують у тому, що вони скинули з вертольотів на околиці Алеппо баррельні бомби, що містять хлор. 80 людей постраждали.
Рятувальники розповідають, що після атаки на площі Сукарі людям було важко дихати.

Звіти неможливо перевірити незалежно. Результати розслідування під керівництвом ООН у серпні показали, що сирійський уряд застосовував хлор щонайменше двічі. Сам уряд завжди заперечував використання хімічної зброї.
Атака відбулася напередодні лондонської зустрічі лідерів сирійської опозиції в середу, де вони планують затвердити новий політичний план, який сприятиме припиненню конфлікту.

Зустріч основної опозиційної політичної групи, Високий комітет переговорів, проведе голова МЗС Британії Борис Джонсон. Її відвідають міністри закордонних справ країн, дружніх до Сирії.

Рятувальник Ібрахім Алхаджі сказав, що дістався до місця нападу в Алеппо незабаром після того, коли у вівторок вертоліт скинув чотири балони з хлором.
Сирійська цивільна оборона, добровольча команда реагування, яка працює в районах підконтрольних опозиції, розмістила відео на своїй сторінці в Facebook, де відзняті діти після атаки в кисневих масках для дихання.

Ця група звинуватила уряд Сирії у ще одній атаці хлором у серпні.
Росія, союзник сирійського уряду, звинуватила повстанців у застосуванні снарядів із "токсичним газом" в районах Алеппо, що підконтрольні уряду.
Хлор є промисловим хімікатом, але його використання у зброї заборонене Конвенцією про хімічну зброю.

ООН заявила у вівторок, що після короткострокового пом'якшення ситуації в Сирії для цивільних на початку цього року бойові дії відновилися із більшою силою.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
Тед Круз
сенатор США від штату Техас

"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи