Сирія: урядові війська могли використовувати хімічну зброю

07 Sep, 2016 | |

 Сирійські урядові війська звинувачують у тому, що вони скинули з вертольотів на околиці Алеппо баррельні бомби, що містять хлор. 80 людей постраждали.
Рятувальники розповідають, що після атаки на площі Сукарі людям було важко дихати.

Звіти неможливо перевірити незалежно. Результати розслідування під керівництвом ООН у серпні показали, що сирійський уряд застосовував хлор щонайменше двічі. Сам уряд завжди заперечував використання хімічної зброї.
Атака відбулася напередодні лондонської зустрічі лідерів сирійської опозиції в середу, де вони планують затвердити новий політичний план, який сприятиме припиненню конфлікту.

Зустріч основної опозиційної політичної групи, Високий комітет переговорів, проведе голова МЗС Британії Борис Джонсон. Її відвідають міністри закордонних справ країн, дружніх до Сирії.

Рятувальник Ібрахім Алхаджі сказав, що дістався до місця нападу в Алеппо незабаром після того, коли у вівторок вертоліт скинув чотири балони з хлором.
Сирійська цивільна оборона, добровольча команда реагування, яка працює в районах підконтрольних опозиції, розмістила відео на своїй сторінці в Facebook, де відзняті діти після атаки в кисневих масках для дихання.

Ця група звинуватила уряд Сирії у ще одній атаці хлором у серпні.
Росія, союзник сирійського уряду, звинуватила повстанців у застосуванні снарядів із "токсичним газом" в районах Алеппо, що підконтрольні уряду.
Хлор є промисловим хімікатом, але його використання у зброї заборонене Конвенцією про хімічну зброю.

ООН заявила у вівторок, що після короткострокового пом'якшення ситуації в Сирії для цивільних на початку цього року бойові дії відновилися із більшою силою.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.