Венесуела: в країні ширяться заворушення

27 Oct, 2016 | |

У Венесуелі ширяться заворушення, викликані протистоянням опозиції і президента Мадуро, який відклав підготовку до референдуму з приводу свого імпічменту. Глава МВС Нестор Ріверола повідомив про загибель одного з поліцейських, поранених під час зіткнень з протестуючими. Лідер опозиції країни Енріке Капрілес повідомив увечері в середу, що понад 120 учасників демонстрацій отримали поранення.

Організація Foro Penal повідомила, що арешти опозиціонерів були проведені в п'яти з 23 штатів Венесуели: Міранді, Сукре, Гуаріко, Нуева-Еспарта і Тачіра.

Капрілес заявив, що Ніколас Мадуро несе відповідальність за сутички, що сталися в середу в ході масових протестних мітингів у країні. Він також заявив, що опозиціонерів заарештовували за особистим наказом президента країни.

Венесуела переживає новий виток політичної кризи. До нього привело рішення Національної виборчої ради (НІС) відкласти на невизначений термін проведення другого етапу підготовки до референдуму з питання дострокового припинення повноважень глави держави. Він повинен був пройти з 26 по 28 жовтня, і в ході його політичним противникам Мадуро потрібно було зібрати 4 млн підписів виборців.

Ситуація ускладнюється тим, що процедура імпічменту президента в конституції не прописана. Контрольований опозицією парламент минулого вівторка ухвалив розглянути можливість відсторонення президента від влади.

Депутати проголосували "за відкриття процесу щодо Ніколаса Мадуро" і за те, щоб парламентська комісія почала вивчати "можливу кримінальну і політичну відповідальність, а також відхід з поста" глави держави. Президент, зі свого боку, пообіцяв не допустити "парламентського перевороту" і зробити все можливе для захисту миру в Венесуелі.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.