Чехія: обговорюється висилка кількох російських дипломатів

23 Mar, 2018 | |

Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш не виключає, що республіка слідом за Великобританією вишле кілька російських дипломатів. Про це голова уряду заявив журналістам в п'ятницю, 23 березня, за підсумками обговорення за робочою вечерею учасниками першої робочої сесії саміту Євросоюзу справи про отруєння в Солсбері нервово-паралітичною речовиною екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.

"Так, цілком можливо, що ми підемо цим шляхом. Йтиметься, швидше за все, про одиниці", - сказав Бабіш.

У понеділок, 26 березня, прем'єр, за його словами, планує обговорити ситуацію з міністром закордонних справ Чехії Мартіном Стропніцкім і іншими членами свого уряду. За словами Андрія Бабіша, можливість висилки російських дипломатів в якості вираження солідарності з Великобританією розглядають і інші держави - члени Євросоюзу.

Ряд країн Євросоюзу хочуть наслідувати приклад Великобританії і розглядають можливість відкликання своїх дипломатів з Росії або висилки російських дипломатичних працівників. Частина країн - членів ЄС вже готові піти на такі заходи", серед них - Польща, Франція і три балтійські країни.

Напередодні за результатами вечірніх дискусій лідери країн співтовариства прийняли рішення відкликати з Москви для консультацій посла ЄС в Росії Маркуса Едерера.

До цього прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей надала президенту Франції Емманюелю Макрона і канцлеру Німеччини Ангелі Меркель оновлену інформацію про хімічну атаку в Солсбері, відповідальність за яку всі три політика покладають на Росію. Мей заявила про те, що британським фахівцям з наукового центру королівського Міноборони в Портон-Дауні вдалося ідентифікувати хімічну речовину яка використовувалось, як частинау групи нервово-паралітичних речовин "Новачок".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.