Росія: радіаційно-моніторингові станції вимкнено

19 Aug, 2019 | |

Дві російські радіаційно-моніторингові станції вийшли в офлайн минулих вихідних після повідомлень про ядерну аварію в Архангельській області на північному кордоні Росії, що викликало побоювання в світі.

Російський уряд був розпливчастим і часом суперечливим, коли інформував про таємничий вибух під час військових випробувань 8 серпня.

Щонайменше п’ять вчених-ядерників загинули, і короткий сплеск радіації був виявлений над сусіднім Северодвінськом.

За даними Організації Договору про заборону ядерних випробувань (CTBTO), яка працює з міжнародною мережею радіаційно-моніторингових станцій, дві ключові російські станції вийшли в офлайн через два дні після незрозумілого вибуху та повідомлень про сплеск радіації.

За інформацією російських чиновників, повідомляє РБК, на станціях в Дубно та Кірові стались "проблеми з мережею та зв'язком" через два дні після вибуху в Архангельській області.

Російські військові заперечували, що вибухом було випущено будь-яке випромінювання, і офіційну заяву влади Сєвєродвінська, що повідомляє громадськість про підвищення рівня радіації, було спокійно знято з веб-сайту міської влади.

Керівник CTBTO Лассіна Зербо (Lassina Zerbo) написав у неділю в Twitter, що організація вирішувала з операторами станції "технічні проблеми, які виникли на двох сусідніх станціях".

Він включив графіки моделювання організацією розповсюдження радіоактивних частинок у часі.

Графіки та моделі CTBTO включали часові позначки, що вказували куди будуть рухатися радіоактивні частинки.

Припускають, що вибух був спричинений невдалим випробуванням крилатої ракети з ядерним зарядом.

Однак дані свідчать про те, що випромінювання що виникло після вибуху 8 серпня, було локалізовано і маломасштабне. Експерти кажуть, що ядерна крилата ракета мала б викиди набагато більше.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь