Катастрофа літака «МАУ» в Ірані могла статися через союзництво України зі США

13 Jan, 2020
UA news

віакатастрофа українського літака в Ірані є виявом загальної напруженості в регіоні і могла статися не випадково.

Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів експерт аналітичної групи Geostrategy Володимир Денисюк.

На думку аналітика, катастрофа літака української авіакомпанії «МАУ» поблизу аеропорту Тегерана, є загальним виявом напруженості через військове протистояння між США й Іраном, що розгортається на Близькому Сході.

Експерт також не виключив, що катастрофа лайнера може бути актом помсти через партнерські взаємини України зі Сполученими Штатами.

«Найближчим часом Іран буде мститися за ліквідацію американцями Касема Сулеймані. Не виключено, що катастрофа українського літака – це не випадковість, а один з виявів напруженості у регіоні Близького Сходу, яка буде посилюватися й надалі. Україна в протистоянні з Росією є союзником США. Тривалі дискусії про імпічмент Дональда Трампа, у які втягнутий президент Володимир Зеленський, свідчать про те, що Америка й Україна співпрацюють, як одна команда. І катастрофа лайнера «МАУ» може стати одним з інцидентів, які можуть трапитись з «друзями» США по всьому світу, а особливо на території Ірану. Хочеться сподіватися, що ця трагедія сталася через технічну несправність, але довкола інциденту розкручується дуже багато теорій змови, і вони також небезпідставні»

Крім того, Володимир Денисюк назвав «халатністю» той факт, що Київ не заборонив польоти цивільних літаків над територією Ірану. Експерт нагадав, що після початку бойових дій, США заборонили польоти своїх цивільних літаків над Іраном й Іраком, і здивований, чому Україна вчасно не ухвалила аналогічне рішення.

Нагадаємо, 3 січня американські військові завдали авіаудару по колоні автомобілів біля аеропорту Багдада, у якій перебував командувач іранського спецпідрозділу «Кудс», генерал-майор Корпусу вартових ісламської революції Кассем Сулеймані та командувач руху іракських шиїтів Абу Махді аль-Мухандіс. Вашингтон звинуватив їх у нещодавній атаці на посольство США в Багдаді.

У відповідь верховний лідер Ірану Аятолла Хаменеї пообіцяв помститися за вбивство іранського військового. Тегеран розглядає 13 варіантів відповіді США за ліквідацію Сулеймані.

Водночас парламент Іраку ухвалив резолюцію про виведення іноземних військ з території країни через убивство Сулеймані, а меджліс Ірану під час відкритого засідання вирішив внести Пентагон до іранського «списку терористичних організацій». У Державному департаменті США зазначили, що розчаровані рішенням Багдаду й очікують пояснень.

Війська Ірану завдали другу хвилю ракетних ударів по американських військових об’єктах. Пентагон перебазовує стратегічні бомбардувальники Б-52 на острівну авіабазу в Індійському океані, звідки вони можуть, за потреби, атакувати Іран.

Тим часом у ніч на 8 січня після вильоту з аеропорту Тегерану зазнав катастрофи літак Boeing 737-800 української авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», що прямував до Києва. На борту перебували 180 пасажирів з семи країн світу, усі вони загинули.

За однією з версій, літак помилково могли збити сили ППО Ірану. Однак уряд країни заперечив цю версію й офіційно заявив про технічну несправність на борту повітряного судна. «Якщо б катастрофа сталася через ракету, літак вибухнув би в небі», – зазначив один з іранських чиновників.

В авіакомпанії «МАУ» підкреслили, що літак був справний і заперечують помилку екіпажу.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.