Індія, Китай: причина суточок

19 Jun, 2020 | |

За повідомленнями, у сутичці використовували бити та бамбукові палиці з цвяхами. Постраждалі військові могли зазнати обморожень - інцидент стався високо в горах.

Представник МЗС Індії Анураг Срівастава заявив, що сутичка виникла через "спробу китайської сторони односторонньо змінити статус-кво" на кордоні.

Китай натомість звинуватив індійських військових у переході кордону.

Що сталося?

Щонайменше 20 індійських військових загинули внаслідок зіткнень 16 червня 2020 року. Сталося це в долині Галван в регіоні Ладакх, за який вже багато років сперечаються обидві країни.

Китай звинуватив індійських військових в тому, що вони двічі перейшли кордон, "провокуючи та нападаючи на китайських військових".

Обидві сторони наполягають, що вогнепальну зброю не застосовували. Індійські чиновники розповіли про рукопашний бій, а також арматуру та каміння.

Були повідомлення про жертви в китайської армії, але офіційного підтвердження цієї інформації з боку Пекіну немає.

Пізніше представники військових обох країн зустрілися, щоб "розрядити ситуацію", повідомила індійська армія.

Чому вони б'ються?

Дві держави десятиліттями сперечаються за територію у високогірному, переважно незаселеному регіоні.

Їхні армії стикаються віч-на-віч у багатьох точках уздовж кордону, який простягається на 3 440 км.

Протистояння посилилося в останні кілька місяців після того, як Індія побудувала нову дорогу в Ладакху, уздовж лінії фактичного контролю, яка розділяє сторони.

Це розлютило Китай, який розмістив війська та побудував власну інфраструктуру на спірній території. Військові обох сторін опинилися поряд, що посилило ризик сутичок.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

2013 рік – найбільш складний для Ірану

Аліреза Надер (Alireza Nader)
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?