Іран: продовжуються слухання у справі збиття літака МАУ
Іранські державні ЗМІ у понеділок опублікували фотографії судового процесу, який розглядає збиття українського пасажирського літака у 2020 році воєнізованою Революційною гвардією країни, повідомляє АP.
Інформаційне агентство Mizan, показало фотографії внутрішньої частини зали військового суду, де щонайменше один чоловік і жінка тримають фотографії, які ідентифіковані як жертви збиття рейсу авіакомпанії Міжнародні авіалінії України № PS752. У результаті ракетних ударів загинули всі 176 людей на борту літака 3 січня 2020 року.
Але в мережі люди гнівно відреагували на зображення судді, що сидить перед великою табличкою, на якій написано: «Суд розглядає інцидент рейсу PS752 Україна». Вони закликали суд чітко заявити, що літак був збитий гвардією.
Державне інформаційне агентство IRNA повідомило, що в процесі, який розпочався в неділю, судитимуть 10 підозрюваних. Іранські ЗМІ не ідентифікували обвинувачених, а на деяких фотографіях, опублікованих Mizan, обличчя людей були розмитими.
Асоціація сімей загиблих також розкритикувала слухання, заявивши в дописі у Facebook, що вони «не визнають суд». Вони також стверджували, що жоден з підсудних не був присутній на недільному засіданні.
Після трьох днів заперечення в січні 2020 року через зростаючу кількість доказів Іран нарешті визнав, що гвардія помилково збила український реактивний лайнер двома ракетами класу «земля-повітря». У попередніх звітах про катастрофу минулого року іранська влада звинуватила оператора протиповітряної оборони, який, за їхніми словами, прийняв Boeing 737-800 за американську крилату ракету.
Збиття сталося в той же день, коли Іран завдав удару балістичною ракетою по американських військах в Іраку у відповідь на удар американського безпілотника, в результаті якого загинув високопоставлений іранський генерал. Хоча представники гвардії публічно вибачилися за інцидент, не бажання Ірану розповісти детальніше про те, що сталося під час інциденту, викликає багато запитань.
Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.