Франція, Німеччина: підписано угоду про танк наступного покоління

27 Apr, 2024 | |

Франція та Німеччина в п'ятницю підтвердили плани спільної розробки бойового танка наступного покоління, оснащеного штучним інтелектом і лазерними технологіями, що позиціонується як зміна правил гри в сучасній війні.

Під час церемонії в Парижі міністри оборони Франції та Німеччини Себастьян Лекорню та Борис Пісторіус підписали меморандум про взаєморозуміння, який закріплює розподіл 50 на 50 у промисловому виробництві передового бойового танка, який отримав назву Main Ground Combat System (MGCS).

Поштовх до просування проєкту з'явився в той час, коли Берлін і Париж прагнуть продемонструвати єдність після серії суперечок про те, як підтримати Україну у війні проти Росії.

У 2017 році Німеччина та Франція домовилися про спільну розробку бойового танка наступного покоління як наступника французьких танків Leclerc та німецьких Leopard, починаючи з 2040 року.

Але танкові плани зіткнулися із затримками на тлі суперництва між французькими та німецькими промисловими компаніями, а також різних пріоритетів у Берліні та Парижі.

У березні обидва міністри оголосили в Берліні, що їм вдалося розблокувати проект, який застопорився, домовившись про те, як розділити роботу між двома країнами.

"Сьогоднішнє підписання є справжньою віхою", - сказав Пісторіус журналістам.

Танкова система матиме передові технології, які можуть відкрити нову еру в сухопутній війні.

MGCS складатиметься не з однієї бойової броньованої машини, а з системи пілотованих і безпілотних машин. Він включатиме безпілотники для захисту танка, а також використання штучного інтелекту та лазерних технологій.

Проект, що фінансувався в рівних частинах Парижем і Берліном і здійснювався під німецьким управлінням, спочатку очолювався фірмою оборонної промисловості KNDS, яка є об'єднанням французької компанії Nexter і німецької KMW.

Але крихкий баланс був порушений, коли у 2019 році до проєкту приєдналася німецька компанія Rheinmetall.

П'ятнична угода визначає виробників відповідальними за ключові компоненти танкових систем, включаючи платформи, башти та гармати.

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek)
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»

Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.