Що Дональд Трамп думає про Україну?
Головною подією цього етапу кампанії став З’їзд Республіканської партії 14-18 липня 2024 року в місті Мілвокі, штат Вісконсин. На З’їзді Дональда Трампа офіційно оголошено єдиним кандидатом в президенти США від Республіканської партії. За Трампа віддали свої голоси 2387 делегатів З'їзду з 2500 присутніх. Вони представляли всі 56 суб’єктів США (50 штатів, 5 територій і округ Колумбія).
Важливою подією стало висунення кандидатом у віце-президенти сенатора Дж.Д.Венса, їх прізвища йтимуть разом як єдиний «ticket» Республіканської партії в бюлетенях на загальних виборах у листопаді.
За оцінками групи Geostrategy, Дж.Д.Венс є одним з найбільш активних противників надання допомоги Україні. Публічно заявляв, що Україна ніколи не зможе перемогти у війні і їй доведеться поступитися частиною своєї території. Виступав за проведення мирних переговорів. Наголошував, що США повинні сконцентруватись на внутрішніх проблемах, таких як розмір державного боргу та безпека південного кордону.
Де місце України?
Трамп вважає, що якби він був Президентом, то Росія не наважилася б на широкомасштабну агресію проти України. Він переконаний, що війна повинна закінчитися і він може це зробити одним телефонним дзвінком (раніше також заявляв, що закінчить війну протягом 24 годин у разі обрання, ще до вступу на посаду). При цьому він уникає деталізації свого "мирного плану".
Трамп вважає, що і Росія, і Україна хочуть зберегти обличчя, вони хочуть знайти вихід. Раніше також заявляв, що люди в деяких частинах України погодилися б бути частиною Росії.
Кілька разів підкреслював, що мав добрі стосунки як з Президентом України В.Зеленським, так і путіним.
Неодноразово робив компліменти путіну, висловлював захоплення його правлінням, уникав його критики, у тому числі в контексті смерті у в’язниці політичного опонента О.Навального.
30 квітня заявив, що путін для нього звільнить Евана Гершковича, репортера Wall Street Journal, без будь яких умов як тільки Д.Трамп буде обраний Президентом США.
При цьому показово, що 19 липня російський суд у Єкатеринбурзі на закритому процесі засудив журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича до 16 років колонії у справі про шпигунство.
Неодноразово висловлював скептичне ставлення до надання допомоги Україні у протистоянні російській агресії, чим створив значні перешкоди під час проходження закону про фінансову допомогу Україні в Конгресі. Наголошував на тому, що Європа «повинна увімкнутися і почати давати гроші на допомогу Україні. Вони повинні урівняти свій вклад з нашим».
Резонансною стала заява Трампа про те, що якщо країна член НАТО має «борг перед Альянсом», то у разі обрання Президентом США він би «заохочував Росію робити все, що їй заманеться», примушуючи цим країни НАТО збільшити свої внески на оборону.
Трамп відмовився визнати втручання Росії у вибори 2016 року та неправдиво звинуватив Україну в спробі допомогти конкурентці від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Називає Премєр-міністра Угорщини Віктора Орбана "найсильнішим лідером Європи, а також tough guy" і вихваляє політичний режим, створений В.Орбаном.
Про що заявляв на з’їзді Республіканської партії?
Основні положення зовнішньополітичної частини промови Д.Трампа не відрізнялися від його попередніх тез, втім містили менше конкретних розʼяснень щодо його бачення припинення війни рф проти України. Він апелював до свого авторитету, заявив, що «може закінчити війну одним телефонним дзвінком».
Наголосив, що в Україні стираються з лиця землі цілі міста, а говорячи про рф наголосив, що її підводні човни і кораблі стоять біля Куби.
Високо відзначив угорського прем’єр-міністра В.Орбана, з якого бере приклад в питаннях міграційної політики і який має однакову думку з Д.Трампом щодо причин війни - «політика Дж.Байдена і демократів». Заявив, що побудує для захисту в всієї території США систему «Залізний купол». Наголосив, що матиме жорсткий курс щодо КНР і не допустить переваги Китаю і позитивно відзначив той факт, що мав гарні стосунки з Кім Чен Ином.
Висновки: аналітики групи Geostrategy переконані, що передвиборча риторика рідко імплементується в реальну політику після перемоги на виборах. Філософія Республіканської партії полягає з зменшенні домінування росії у світі.
2013 рік – найбільш складний для Ірану
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради
Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США
Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У