США: напередодні президентських виборів

03 Nov, 2020

Президент Трамп неодноразово називав США "найвеличнішою країною у світі". Але, у багатьох європейських країнах відсоток людей, що позитивно ставляться до Америки, найменший за майже 20 років. У Великій Британії позитивно налаштовані 41%, у Франції - 31% (це найнижчий показник з 2003 року), а в Німеччині - лише 26%.

Реакція Америки на пандемію коронавірусу стала вирішальним фактором: згідно з даними Pew Research Center за липень і серпень, лише 15% респондентів вважали, що США добре впоралися з вірусом.

Зміни клімату

США: керівники Республіканської партії вимагають розслідування

15 Feb, 2017

Керівники Республіканської партії США доєдналися до закликів щодо великого розслідування зв'язків колишнього радника Трампа із Росією.

У понеділок Майкл Флінн залишив свій пост. Його звинувачують у тому, що він обговорював можливе скасування санкцій щодо Москви, перш ніж Дональд Трамп вступив на посаду.

У вівторок представник Білого дому сказав, що Трамп знав, що Флінн не повідомив представникам адміністрації всю інформацію про свої контакти з російським послом у Вашингтоні.

Деякі республіканці були більш стриманими щодо проведення незалежного розслідування.

Клінтон vs Трамп: як Україні не стати розмінною картою

Clinton vs Trump: how Ukraine not become the bargaining chip
20 Oct, 2016

Український фактор чи не вперше за новітню історію набув особливого звучання у президентських перегонах в США. Окрім цього, таких «чи не вперше» виявилося багато у цьогорічній президентській гонці. Так, вперше дружина колишнього президента США стала головним кандидатом на посаду американського президента (від Демократичної партії). Вперше ядерну країну – Росію – офіційно звинуватили у грубому втручанні у передвиборчі перегони шляхом здійснення кібератак, що на практиці означає злам російськими хакерами поштової скриньки одного із кандидатів на посаду президента США (кажуть, що навіть колишній СРСР у кращі часи не дозволяв собі подібних забавок). Чи не вперше кандидата від Республіканської партії (тієї політичної сили, яка завжди буле непримиренною по відношенню до усього російського) напряму звинувачують у зв’язках із Кремлем.