Румунія: один ядерний реактор зупинено через несправність
Румунія активно імпортувала електроенергію протягом вихідних, коли один з двох ядерних реакторів на атомній електростанції Чернавода, яку експлуатує Nuclearelectrica, було автоматично відключено від національної електромережі 19 липня ввечері через технічну несправність у неядерній частині станції, що не зачепила ядерну безпеку. Низька ефективність вітрових електростанцій посилила дефіцит енергії.
Ця несправність збіглася з періодом, коли країна вже здійснювала імпорт електроенергії з сусідніх держав.
У дні, що передували інциденту, уряд намагався ввести в дію всі доступні вугільні блоки, щоб впоратися зі збільшенням попиту на енергію. Піковий імпорт сягнув 2000 МВт, що становить чверть від загального споживання, ввечері 19 липня.
За звичайних умов така подія не призвела б до проблем, оскільки транскордонна пропускна здатність Румунії складає приблизно 3000 МВт.
Але нинішня ситуація ускладнюється зростанням споживання в регіоні через спеку, зупинкою енергоблоків у сусідніх країнах, а також ситуацією в Україні, яка перетворилася на імпортера, бо змушена закривати власні потреби, поглиблені російськими атаками, що знищили генеруючі потужності потужністю 9 000 МВт.
Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.