Румунія: один ядерний реактор зупинено через несправність

22 Jul, 2024 | |

Румунія активно імпортувала електроенергію протягом вихідних, коли один з двох ядерних реакторів на атомній електростанції Чернавода, яку експлуатує Nuclearelectrica, було автоматично відключено від національної електромережі 19 липня ввечері через технічну несправність у неядерній частині станції, що не зачепила ядерну безпеку. Низька ефективність вітрових електростанцій посилила дефіцит енергії.

Ця несправність збіглася з періодом, коли країна вже здійснювала імпорт електроенергії з сусідніх держав.

У дні, що передували інциденту, уряд намагався ввести в дію всі доступні вугільні блоки, щоб впоратися зі збільшенням попиту на енергію. Піковий імпорт сягнув 2000 МВт, що становить чверть від загального споживання, ввечері 19 липня.

За звичайних умов така подія не призвела б до проблем, оскільки транскордонна пропускна здатність Румунії складає приблизно 3000 МВт.

Але нинішня ситуація ускладнюється зростанням споживання в регіоні через спеку, зупинкою енергоблоків у сусідніх країнах, а також ситуацією в Україні, яка перетворилася на імпортера, бо  змушена закривати власні потреби, поглиблені російськими атаками, що знищили генеруючі потужності потужністю 9 000 МВт.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росіяни не будуть дотримуватися угод

Ельмар Брок
Ельмар Брок, депутат ХДС

Депутат від  ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну  Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У