Спостерігачі ПА РЄ їдуть в Україну перевірити готовність до проведення виборів
У період з 19 по 22 вересня 2012 року Україну відвідає так звана «преелекторальна місія» Парламентської Асамблеї Ради Європи, до складу якої увійдуть представники політичних груп: голова місії спостерігачів ПА РЄ за парламентськими виборами А.Гросс, А.Херкель, М.Чавушоглу, А.Гунко, А.Рігоні, а також дві співдоповідачки ПА РЄ по Україні – М.Репс та М. де Пурбе-Лундін.
Мета роботи преелекторальної місії – здійснення загальної оцінки готовності України провести у жовтні 2012 року вибори до Верховної Ради України. За інформацією групи глобальної розвідки Geostrategy, у рамках візиту представники пре електоральної місії планують провести зустрічі з Президентом України, Головою Верховної Ради України, Головою Центральної виборчої комісії, Міністром внутрішніх справ України, а також з представниками політичних партій, які представлені у Верховній Раді та тих, які готуються вперше взяти участь у виборах.
Під час візиту група Geostrategy очікує виникнення певної політичної напруги між представниками української влади та учасниками преелекторальної місії, яка може виникнути через присутність у складі спостерігачів від Парламентської Асамблеї Ради Європи однієї особи – співдоповідачки по Україні, громадянки Швеції М. де Пурбе-Лундін.
Саме цей член ПА РЄ найбільше налаштований на проведення конфронтаційної та емоційної лінії переговорів з представниками української влади, що пов’язано з її приналежністю до Європейської Народної Партії та, відповідно, жорсткою позицією у справі колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.
У зв’язку із важливістю здійснення оцінки ходу виборів до Верховної Ради України іноземними спостерігачами експерти групи глобальної розвідки Geostrategy на початку тижня завершать роботу над підготовкою політичного досьє на Голову місії спостерігачів ПА РЄ Андреаса Гросса.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
США з імпортера стали експортером газу
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)
Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом: