Ядерне випробування в Північній Кореї

12 Feb, 2013 | |

Подія

12 лютого 2013 року Північна Корея провела чергове ядерне випробування. Це сталося буквально через кілька днів після того, як представники Західних держав заявили про те, що погрози керівництва Північної Кореї провести чергове ядерне випробування є блефом, і принаймні ближчим часом цього не станеться. Однак Захід помилився. А Північна Корея довела: вона і надалі продовжуватиме «дарувати неприємні та неочікувані сюрпризи» (нещодавно Північна Корея неочікувано провела запуск ракети Unha-3).

 

Аналіз ситуації

Поки що залишається незрозумілим, що саме випробовувала Північна Корея 12 лютого цього року. Хоча північнокорейські ЗМІ повідомляють про те, що відбулися успішні випробування «легкої та компактної бомби великої руйнівної сили». Після того, як 12 грудня 2012 року Північна Корея здійснила успішний запуск ракети Unha-3 із супутником Kwangmyongsong-3, вступивши тим самим у «Великий космічний клуб» і ставши 9 його членом (Росія, США, Франція, Японія, Китай, Великобританія, Індія, Ізраїль та Іран є членами цього клубу) і випередивши тим самим Південну Корею, світу стало зрозуміло: Захід продовжує втрачати інструменти найменшого впливу на внутрішні процеси в Північній Кореї.

Тепер усе залежить виключно від того, наскільки різко Пхеньян захоче загострювати відносини із Заходом і які умови висуватиме керівництво КНДР з метою послаблення ізоляції країни від зовнішнього світу.

 

Аналітики групи глобальної розвідки Geostrategy, акумулювавши інформацію з різних інформаційних джерел, прийшли до висновку, що потужністю ядерного вибуху, здійсненого КНДР 12 лютого, складає від шести до семи кілотонн. Геологічна служба США зафіксувала підземні вібрації на території Північної Кореї неподалік від ядерного полігону. Відповідно до статистичних даний служби, землетрус магнітудою 4,9 відбувся на глибині 1 кілометр. Координати епіцентру - 41.299 градуса північної широти и 129.081 градуса східної довжини у 378 кілометрах Північно-схід від Пхеньяна, недалеко від міста Кільчу.

 

Як зазначалося вище, наразі невідомо, що саме випробовувала Північна Корея 12 лютого 2013 року. Напередодні проведення чергового ядерного випробування існували перестороги щодо того, що Пхеньян може провести випробування пристрою із використанням урану (основний матеріал для створення ядерної зброї) як продовження двох попередніх ядерних тестів, проведених із плутонієм (використовується для роботи ядерних пристроїв). Незалежно від того, що випробовувала Північна Корея, все більше стає зрозумілим, що Захід поки не виробив ефективних інструментів для стримування КНДР від створення власної ядерної зброї.

 

Очікується, що Євросоюз та США ухвалять ближчим часом рішення про збільшення тиску на північнокорейську сторону, що виллється у запровадження нових обмежувальних санкцій щодо Пхеньяну. Російська сторона також, ймовірно, висловить занепокоєння продовження Північною Кореєю проведення ядерних випробувань. Москві не потрібен новий «ядерний сусід», який може створювати проблеми у безпосередній близькості від російських кордонів.

 

Висновки

Якщо оцінювати з геополітичної точки зору перспективи набуття КНДР ядерної зброї, слід відзначити таке. Невелика кількість ядерних ракет Північної Кореї не є серйозною загрозою для України, Європейського Союзу та США. Натомість ядерна зброя КНДР стримуватиме Китай та Японію від їх можливого надмірного тиску на Пхеньян. Вона також відкриє двері для початку масштабних переговорів зі США з усього спектру питань співпраці Північної Кореї із Заходом. Ядерна зброя зможе зробити позиції Пхеньяну на цих переговорах доволі сильними.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.