Посольство України в Єгипті можуть евакуювати
Внутрішньополітичне протистояння в Арабській Республіці Єгипет наразі охопило всю країну та має окремі ознаки ранньої стадії громадянської війни. Від «революції» 2011 року нинішня криза відрізняється значно більшою кількістю учасників, а збройні сили та поліція з самого початку фактично заявили про свою підтримку опозиційних президентові політичних сил. Щоденні сутички прибічників та противників Президента Єгипту Мухаммеда МОРСІ стають дедалі жорстокішими. Сторони використовують вогнепальну, холодну зброю та саморобні вибухові пристрої, що призводить до чисельних жертв.
Пізно увечері 3 липня 2013 року національне телебачення Єгипту передало виступ Міністра оборони АРЄ А.Ф.Ель Сісі, який проголосив повалення Президента Мухаммеда МОРСІ та виклав основні положення «Дорожньої карти» – найбільш важливих першочергових кроків для виходу країни з кризи. Зокрема, було зазначено такі заходи:
· призупинення дії положень нещодавно прийнятої Конституції;
·призначення дострокових президентських виборів;
· формування коаліційного уряду;
· створення комітету для внесення доповнень до конституції;
· залучення молоді до державотворчого процесу.
Окремо А.Ф.Ель Сісі закликав єгипетський народ утримуватися від насильства та висловлювати свої погляди мирними засобами.
До виборів нового президента країни його обов’язки покладаються на Голову Вищого конституційного суду АРЄ суддю Адли Мансура.
Оприлюднено інформацію про те, що, внаслідок вуличного силового протистояння прихильників єгипетського Президента та опонентів його режиму, в районі Каїрського університету вбито 16 і поранено більше 200 осіб. Муххамед МОРСІ засудив втручання військових у вирішення політичної кризи, не визнає їх планів і вважає себе легітимним главою держави. Керівники «Братів-мусульман» засуджують дії військових, вбачаючи в них ознаки військового перевороту. Наразі тривають внутрішні переговори в осередках прихильників Президента Єгипту. Подальші їх плани не висвітлено.
На думку аналітиків групи глобальної розвідки Geostrategy, упродовж найближчого часу ситуація в країні залишатиметься вкрай напруженою, натомість точно спрогнозувати дії ісламських прихильників Муххамеда МОРСІ неможливо. Подальші висновки стосовно стану політичної кризи в Єгипті можна буде зробити найближчими днями.
З огляду на існуючу небезпеку, а також через неможливість нормального функціонування в умовах паралічу державно-владних структур, більшість дипломатичних установ країн Західної Європи, Перської затоки, а також США здійснюють евакуацію частини персоналу та членів сімей. Посольство Канади призупинило свою роботу до стабілізації ситуації в країні. На сьогодні також розглядається питання про необхідність евакуації складу Посольства України.
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?
США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи