Португалія: посилюються ознаки політичної кризи

05 Jul, 2013 | |

Після виходу протягом останніх днів з уряду ключових фігур – Міністра фінансів В.Гашпара та Міністра закордонних справ П.Порташа, який одночасно є лідером коаліційної Народної партії в Португалії, з’явилися ознаки політичної кризи. Ввечері 2 липня 2013 року Прем’єр-міністр П.П.Коелью заявив про небажання подавати у відставку. Водночас, два інших міністра від Народної партії в діючому уряді – соціального захисту та аграрної політики –заявили про свій намір подати у відставку.

 

Перспектива кризи в Португалії різко негативно сприймається Брюсселем в умовах перебування країни в процесі здійснення антикризової програми, яка розглядається ЄС як одна зі складових загальної стратегії стабілізації фінансово-економічної ситуації в Європі та запобігання сценаріям, аналогічним тим, що мали місце в Греції.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.